Hakerzy Bitfinex przenieśli 64 000 BTC na nieznany portfel | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy Bitfinex przenieśli 64 000 BTC na nieznany portfel

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinex

Duża część bitcoinów skradzionych z Bitfinex w 2016 roku została przeniesiona przez hakerów do nieznanego wcześniej portfela. Według danych od Whale Alert, napastnicy przetransferowali ponad 64 000 BTC w 21 oddzielnych transakcjach.

Pierwszy transfer dotyczył 1 BTC o wartości 38 750 USD. Być może była to transakcja testowa. Następnie hakerzy dokonywali kolejnych przelewów

Największy z nich to 10 000 BTC. Tak duża ilość Bitcoinów została przeniesiona w sumie 6 razy. Z kolei najmniejsza transakcja obejmowała zaledwie 0,29 BTC.

Sprawca przelał w sumie 64 643,29 BTC warte aż 2,47 miliarda dolarów. Na adresie, na który wysłano te bitcoiny, znajduje się obecnie łącznie 94 643,29 BTC.

Największy hack w historii

Hack Bitfinex jest uważany za jeden z największych dotychczasowych hacków w brażny. Giełda kryptowalut w dniu 2 sierpnia 2016 roku straciła łącznie 119 756 BTC.

Bitfinex uogólnił straty, które poniósł na wszystkich kontach użytkowników i zrekompensował dotkniętych klientów jednym tokenem BFX za każdego utraconego dolara. Tokeny te mogły być wymieniane na USD lub akcje firmy.

Hakerzy czekali przez trzy lata, zanim zaczęli przenosić skradzione fundusze. Dopiero w czerwcu 2020 roku przetransferowali 416 BTC o wartości około 4 milionów dolarów w tamtym czasie. Po raz ostatni przemieścili skradzione fundusze podczas hossy w kwietniu 2021 roku. Wówczas portfel zmieniły monety warte ponad 700 milionów dolarów.

Hakerom będzie niezwykle trudno spieniężyć skradzione środki. Większość BTC związanych z atakiem jest bowiem śledzona i znajduje się na czarnych listach największych giełd. Niektórzy spekulują, że napastnicy dokonując tak dużych transakcji mogą chcieć manipulować rynkiem.

hakerzy przenieśli 12000 bitcoinów z hacku giełdy bitfinexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.