Na Malcie przybywa giełd kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Na Malcie przybywa giełd kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Malta Bitcoin

Maltański organ nadzoru finansowego (MFSA), otrzymał zgłoszenia od 34 firm z branży blockchain, które chcą zarejestrować swoją działalność. 21 z nich to giełdy kryptowalut.

31 października wygasło na Malcie tymczasowe prawo, regulujące świadczenie usług związanych z cyfrowymi aktywami. Po zakończeniu przejściowego okresu, MFSA wymaga od firm, chcących nadal działać, skierowania do niej wniosków o zezwolenie. Aby otrzymać licencję, firmy kryptograficzne zostały zobligowane do spełnienia określonych wymagań. Będą musiały wykazać się odpowiednią zdolnością do świadczenia usług, a także wypłacalnością i dbałością o klientów.

Potwierdzeniem swojego statusu, zainteresowane są głównie giełdy kryptowalut, które chętnie przenoszą się na “Blockchain Island”. Malta, jako niewielka wyspa na morzu Śródziemnym, postanowiła zbudować swoją konkurencyjność, dzięki tej technologii. Tworząc przyjazną jurysdykcję, zachęciła wiele firm działających w obszarach technologii blockchain i kryptowalut, aby wprowadziły się na wyspę. Będziemy dokładnie śledzić dalsze legislacyjne kroki Malty, z której centrum operacyjne uczyniły już takie sławy jak: Binance czy OKEx. Do niedawna gościła także BitBay, który zdecydował się jednak na przeprowadzkę do Estonii.

Malta Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.