BitBay przenosi się do Estonii | Wiadomości | CrypS.

BitBay przenosi się do Estonii

Mariusz Przepiórka
bitbay przenosi się do estonii

Giełda kryptowalutowa BitBay zmienia jurysdykcję i przenosi się z Malty do Estonii. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest przedłużający się proces licencyjny na Malcie. Wybór Estonii nie jest przypadkowy. Kraj ten jest bardzo otwarty na branżę kryptowalutową, a od niemal roku w Estonii działa licencjonowany operator płatności kryptowalut BitBay Pay.

Od 1 listopada 2019 roku operatorem giełdy będzie zarejestrowana w Estonii spółka Pinewood Estonia OÜ. Klienci giełdy w praktyce nie zauważą tej zmiany. Migracja będzie całkowicie bezpłatna, a do 24 października wszyscy otrzymają nowy regulamin korzystania z giełdy. Klienci, którzy nie będą chcieli, by obsługiwał ich estoński operator, mogą odstąpić od umowy zamykając konto i wypłacając swoje środki do końca 31 października, z zastrzeżeniem, że zlecenie wypłaty w walucie FIAT powinno nastąpić do godziny 12 tego dnia.

BitBay zapowiada, że dotychczasowe funkcjonalności giełdy nie ulegną zmianie. Dzięki przeniesieniu pojawią się jednak nowe możliwości dla wpłat i wypłat. Ponadto BitBay planuje uruchomienie nowych produktów, m.in. rozwiązania dedykowanego IEO.

Jak będzie wyglądało przeniesienie do Estonii dla użytkowników w praktyce?

  1. Migracja kont do Pinewood Estonia OÜ nastąpi automatycznie z końcem dnia 31 października.
  2. Najpóźniej w dniu 24 października każdy użytkownik będzie mógł zapoznać się z nowym regulaminem oraz polityką prywatności.
  3. W trakcie migracji i po jej nastąpieniu środki wszystkich naszych użytkowników będą bezpieczne – przechowujemy je na niezależnych rachunkach bankowych, a także na zewnętrznych cold walletach, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym regionie obsługuje.
  4. Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty nie zostaną anulowane.
  5. Wszystkie zweryfikowane konta po przeniesieniu nadal pozostaną zweryfikowane.
  6. Po przejściu do Estonii wpłaty i wypłaty PLN przelewami bankowymi będą nadal dostępne. Planujemy uruchamianie kolejnych operatorów płatności.
  7. Wpłaty i wypłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostaną dostępne.
  8. Po przeniesieniu do Estonii będziemy posiadać nowe możliwości w zakresie uruchomienia alternatywnych opcji dla wpłaty i wypłaty EUR, GBP i USD.
  9. Wszystkie rynki do handlu pozostaną dostępne. Pracujemy nad dodaniem nowych z popularnymi walutami, o które często pytaliście.
  10. Program afiliacyjny po przejściu będzie działał bez zmian. Nie zmieni się liczba zarejestrowanych z polecenia.
bitbay przenosi się do estonii
reklama
reklama