Mt.Gox rozpoczyna przygotowania do spłaty wierzycieli | Wiadomości | CrypS.

Mt.Gox rozpoczyna przygotowania do spłaty wierzycieli

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Powiernik Mt.Gox rozpoczyna przygotowania do zwrotu wierzycieli

Giełda Mt.Gox może zacząć spłacać swoich wierzycieli już w sierpniu. Niektórzy otrzymają rekompensatę bezpośrednio w BTC.


Wygląda na to, że wierzyciele upadłej giełdy kryptowalutowej Mt. Gox są coraz bliżej uzyskania spłaty. Przedstawiono aktualizację procesu zwrotu w ramach planu naprawczego. Wartość środków, które mogą trafić niedługo do wierzycieli wynosi około 66,5 miliarda jenów japońskich (490 milionów dolarów) – łącznie 141 686 BTC i 142 846 BCH.

Wierzyciele mają wybór

Nobuyaki Kobayashi, syndyk masy upadłościowej firmy poinformował o przygotowaniu płatności. Zwraca się do wierzycieli o rejestrację online i wskazanie, w jaki sposób chcą otrzymać swoje spłaty: czy w ramach wcześniejszej pojedynczej płatności lub kilku, czy w drodze spłaty części aktywów w Bitcoin lub Bitcoin Cash. Zarządzający majątkiem nieistniejącej giełdy opublikował także raport dotyczący wykonywania swoich obowiązków jako powiernika.

Dokładna data rozpoczęcia zwrotu i konkretne kwoty nie zostały nakreślone w dokumencie. Wskazano w nim tylko, że proces zwrotu rozpocznie się pod koniec sierpnia i będzie trwał do momentu dokonania wszystkich lub części spłat. Nowe wnioski nie będą przyjmowane do czasu całkowitego lub częściowego zwrotu pierwotnych płatności. Plan naprawczy został początkowo zatwierdzony w 2018 roku.

O Mt. Gox

Przypomnijmy, że Mt. Gox z siedzibą w Tokio to niegdyś największa na świecie giełda BTC. Zawiesiła handel w lutym 2014 roku po największym ataku hakerskim w historii branży kryptowalutowej. Utraciła wówczas ok. 850 000 BTC wycenianych w tym czasie na ok. 500 mln USD. Cywilne postępowanie naprawcze w tym przypadku nie służy do wznowienia działalności.

Po opublikowaniu zaktualizowanych informacji z Mt. Gox, opinie uczestników rynku kryptowalut są podzielone. Wielu uważa, że jest to dodatkowy czynnik presji na notowania kryptowalut. Znaczna część jednak nie widzi tutaj specjalnego problemu i argumentuje, że rynek już wcześniej z powodzeniem absorbował duże wolumeny.

Powiernik Mt.Gox rozpoczyna przygotowania do zwrotu wierzycielireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.