Mining City startuje z Electric Cash i trafia na listę ostrzeżeń OSC | Wiadomości | CrypS.

Mining City startuje z Electric Cash i trafia na listę ostrzeżeń OSC

Michał Misiura
mining city zaczyna kopać electric cash

Wskazywane jako potencjalna piramida Mining City ogłosiło premierę nowej „kryptowaluty”. Po wyraźnym spadku kursu BTCV oraz mniejszych wpływach z rekrutacji, na scenę wkracza Electric Cash – kolejne dzieło Eyala Avramovicha z MineBest. 

Informacje o nowej „kryptowalucie” Mining City, zbiegły się w czasie z ostrzeżeniem od Komisji Papierów Wartościowych z Ontario (OSC). Według stanowiska opublikowanego na stronie regulatora:

Mining City, oferujące usługi inwestycyjne na swojej stronie internetowej, nie jest zarejestrowane w Ontario jako podmiot zajmujący się obrotem papierami wartościowymi.

OSC podnosi więc zarzut, który pojawił się już wcześniej w ostrzeżeniu filipińskiej SEC, czyli brak odpowiedniej licencji.

Electric Cash – rewolucja czy shitcoin?

Prezes Mining City – Greg (Grzegorz) Rogowski przedstawił Electric Cash 11 grudnia. Podobnie jak Bitcoin Vault (BTCV) „kryptowaluta” jest rozwijana przez Eyala Avramovicha – CEO warszawskiej spółki MineBest. Portal Behind MLM podejrzewa, że Eyal jest faktycznym właścicielem Mining City. Na poprawność tej teorii może wskazywać fakt, że Grzegorz Rogowski jest jego byłym pracownikiem. We wcześniejszym życiu zawodowym nie miał zaś żadnej styczności z kryptowalutami.

Electric Cash to kontynuacja BTCV. Według słów Rogowskiego posiadacze Bitcoin Vaulta mogą stake’ować go i otrzymać darmowe jednostki nowej „kryptowaluty”. To o tyle interesujące, że BTCV ma opierać się na algorytmie Proof-of-Work. Jak pisaliśmy w naszym śledztwie na ten temat, domeny wszystkich puli mających kopać BTCV zostały zarejestrowane przez MineBest. Cena Bitcoin Vaulta rosła nieprzerwanie do momentu przekroczenia 400 dolarów (kapitalizacja rynkowa czyniła go wtedy 10 kryptowalutą na świecie). Kurs załamał się w sierpniu i obecnie oscyluje w okolicach 70 dolarów.

Szeroka kampania marketingowa

Według aktualnych danych ruchu sieciowego Mining City jest obecnie najaktywniejsze w RPA, Japonii i Argentynie. Liczba odwiedzin na stronie spada od połowy września. W tej sytuacji widać wzmożoną aktywność działu marketingu. Sponsorowane artykuły o Mining City trafiły na NewsBTC (4 kryptowalutowy portal na świecie pod względem liczby czytelników) oraz do Business Insider Polska.

Dział marketingu Mining City postanowił także odpowiedzieć na 3 pytania, podniesione w artykule: Mining City, BTCV i MineBest – polski Bitmain czy BitClub? Zamieściliśmy je na końcu tekstu. Nie rozwiewają jednak naszych wątpliwości.

mining city zaczyna kopać electric cash
reklama
reklama