Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoją pozycję w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoją pozycję w kryptowalutach

Konrad Juszczyk
Miliarder Simon Nixon chce dokupić bitcoinów

Brytyjski miliarder Simon Nixon, współzałożyciel porównywarki cen MoneySuperMarket, chce zainwestować więcej w BTC i resztę kryptowalut, poinformował Bloomberg.

Plany Simona Nixona

Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoje inwestycje w kryptowaluty, widząc ruchy pozostałych miliarderów. Chęć zakupu większej ilości bitcoinów pojawiła się po tym, jak miliarder Ricardo Salinas Pliego, zaczął kupować i publicznie popierać BTC jako zabezpieczenie przed inflacją, niewłaściwym zarządzaniem monetarnym przez rząd i licznymi oszustwami.

Biuro rodzinne Nixona — Seek Capital, które zarządza majątkiem osobistym brytyjskiego przedsiębiorcy o wartości 1,2 miliarda dolarów, szuka analityka, który skupi się na aktywach kryptograficznych. Dyrektor zarządzający funduszem powiedział, że londyńska firma zamierza zwiększyć inwestycje na rzecz kryptowalut, ponieważ uważają je za ważny obszar przyszłości. Biura rodzinne, takie jak Seek Capital coraz częściej decydują się na zakup aktywów w miarę wzrostu ich popularności.

W publikacji zauważono, że boom na takie prywatne firmy, zwane rodzinnymi biurami, był częściowo napędzany wzrostem fortun miliarderów technologicznych, takich jak Sergei Brin i Eric Schmidt. Campden Wealth szacuje, że aktywa zarządzane przez takie instytucje wyceniono w 2019 r. na prawie 6 bilionów dolarów. Lipcowe badanie przeprowadzone przez bank Goldman Sachs wykazało, że co najmniej 45% biur rodzinnych jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, a 15% już to robi. Jeszcze bardziej optymistyczne wyniki uzyskała firma Fidelity w trakcie badania, które wykazało, że 70% inwestorów instytucjonalnych spodziewa się w przyszłości inwestować w aktywa cyfrowe.

Miliarder Simon Nixon chce dokupić bitcoinówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.