Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoją pozycję w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoją pozycję w kryptowalutach

Konrad Juszczyk
Miliarder Simon Nixon chce dokupić bitcoinów

Brytyjski miliarder Simon Nixon, współzałożyciel porównywarki cen MoneySuperMarket, chce zainwestować więcej w BTC i resztę kryptowalut, poinformował Bloomberg.

Plany Simona Nixona

Miliarder Simon Nixon chce zwiększyć swoje inwestycje w kryptowaluty, widząc ruchy pozostałych miliarderów. Chęć zakupu większej ilości bitcoinów pojawiła się po tym, jak miliarder Ricardo Salinas Pliego, zaczął kupować i publicznie popierać BTC jako zabezpieczenie przed inflacją, niewłaściwym zarządzaniem monetarnym przez rząd i licznymi oszustwami.

Biuro rodzinne Nixona — Seek Capital, które zarządza majątkiem osobistym brytyjskiego przedsiębiorcy o wartości 1,2 miliarda dolarów, szuka analityka, który skupi się na aktywach kryptograficznych. Dyrektor zarządzający funduszem powiedział, że londyńska firma zamierza zwiększyć inwestycje na rzecz kryptowalut, ponieważ uważają je za ważny obszar przyszłości. Biura rodzinne, takie jak Seek Capital coraz częściej decydują się na zakup aktywów w miarę wzrostu ich popularności.

W publikacji zauważono, że boom na takie prywatne firmy, zwane rodzinnymi biurami, był częściowo napędzany wzrostem fortun miliarderów technologicznych, takich jak Sergei Brin i Eric Schmidt. Campden Wealth szacuje, że aktywa zarządzane przez takie instytucje wyceniono w 2019 r. na prawie 6 bilionów dolarów. Lipcowe badanie przeprowadzone przez bank Goldman Sachs wykazało, że co najmniej 45% biur rodzinnych jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, a 15% już to robi. Jeszcze bardziej optymistyczne wyniki uzyskała firma Fidelity w trakcie badania, które wykazało, że 70% inwestorów instytucjonalnych spodziewa się w przyszłości inwestować w aktywa cyfrowe.

Miliarder Simon Nixon chce dokupić bitcoinów
reklama
reklama