Międzynarodowy szczyt poświęcony ransomware skupia się na kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Międzynarodowy szczyt poświęcony ransomware skupia się na kryptowalutach

Zerelik Maciej
ransomware

Jak donosi Wall Street Journal, przedstawiciele Unii Europejskiej i 31 innych krajów spotkali się w tym tygodniu na wirtualnym szczycie, aby wspólnie podjąć globalną walkę z oprogramowaniem ransomware.

We wczorajszym oświadczeniu liderzy powiedzieli:

Jesteśmy oddani wzmocnieniu naszych wysiłków w celu przerwania modelu biznesowego ransomware i związanej z nim działalności prania brudnych pieniędzy.

Przedstawiciele stwierdzili również, że skoordynowana na poziomie międzynarodowym kontrola kryptowalut będzie integralną częścią tej konfrontacji. Jak twierdzą, grupy zajmujące się tego typu oprogramowaniem mogą łatwo przenieść skradzione pieniądze do jurysdykcji, które nie radzą sobie ze śledzeniem nielegalnych transakcji.

Zdajemy sobie również sprawę z wyzwań, jakie stoją przed niektórymi jurysdykcjami w zakresie tworzenia ram i możliwości śledczych, aby zająć się stale ewoluującymi i wysoce rozproszonymi operacjami biznesowymi z wykorzystaniem wirtualnych aktywów.

Działania związane z oprogramowaniem ransomware i ich powiązania z kryptowalutami stały się jednym z głównych punktów programu bezpieczeństwa narodowego administracji Bidena.

Bezpieczeństwo narodowe, ransomware i kryptowaluty

W Stanach Zjednoczonych, prezydent Biden uczynił ransomware priorytetem w podejściu administracji do bezpieczeństwa narodowego.

Wcześniej tego lata – w obliczu ataków ransomware na Colonial Pipeline i JBS – Departament Sprawiedliwości USA zapowiedział też, że zacznie traktować ransomware podobnie do terroryzmu.

Administracja Bidena stworzyła również grupę zadaniową ds. ransomware, której celem jest zwalczanie ataków cybernetycznych i śledzenie okupów w kryptowalutach.

ransomware
reklama
reklama