MicroStrategy pozyskała 46,6 mln USD od września 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy pozyskała 46,6 mln USD od września 2022 r.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
microstrategy

MicroStrategy pozyskała 46,6 mln USD sprzedając swoje papiery wartościowe od września 2022 roku. Tak wynika z raportu złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.


Dostawca oprogramowania analitycznego złożył jesienią wniosek o sprzedaż akcji o wartości do 500 mln dolarów i zawarł umowę z bankiem inwestycyjnym Cowen and Company oraz BTIG, które zdecydowały się pełnić rolę pośredników finansowych.

Jak wynika z dokumentów, organizacja sprzedała do tej pory 218 575 akcji zwykłych klasy A. MicroStrategy planuje wykorzystać wpływy netto na zakup bitcoinów i ogólne cele korporacyjne, w tym spłatę zadłużenia. W oświadczeniu czytamy:

Nie określiliśmy proporcji wpływów, które przeznaczymy na taki czy inny cel.

Według Bitcoin Treasuries, dostawca oprogramowania analitycznego posiada 132 500 BTC. Ostatni zakup 2501 BTC o wartości 44,6 mln USD miał miejsce w grudniu 2022 roku.

Założyciel MicroStrategy Michael Saylor potwierdził wcześniej plany dalszych zakupów cyfrowego złota, pomimo ciągłych spadków na rynku kryptowalut.

Przypomnijmy, że w styczniu 2023 roku market maker Chicago Group One przejął 1 261 744 akcji dostawcy oprogramowania, co odpowiada pakietowi 13,49%.

Z kolei w lutym MicroStrategy wykazała stratę netto w wysokości 249,7 mln USD za czwarty kwartał 2022 roku.

microstrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.