MicroStrategy kontynuuje zakupy mimo niezrealizowanych strat | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kontynuuje zakupy mimo niezrealizowanych strat

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
microstrategy

MicroStrategy jest głównie znana w obrębie świata kryptowalut jako największy notowany hodlee Bitcoina. Z danych Bitcoin Treasuries wynika, że firma ta posiada obecnie 132 500 BTC. Przy obecnym kursie Bitcoina taka ilość monet jest warta 3,1 mld dolarów.


28 grudnia były dyrektor generalny Michael Saylor poinformował na Twitterze, że spółka zwiększyła swój portfel o 2500 BTC w okresie od 1 listopada do świąt Bożego Narodzenia. Ujawnił również, że łącznie na 132 500 BTC przeznaczono 4,03 miliarda dolarów. Średnia cena za monetę wynosiła więc 30 397 dolarów.

Microstrategy kontynuuje kupowanie BTC

2 lutego Microstrategy opublikowało wyniki finansowe za ostatni kwartał 2022 roku. Tym razem strata netto wyniosła 249,7 mln dolarów.

Jak informowaliśmy ostatnio, notowana na giełdzie spółka sprzedała 22 grudnia 704 BTC za około 11,8 mln dolarów. Tym samym odeszła od swojej filozofii niesprzedawania BTC. Zrobiła to jednak z premedytacją. Sprzedaż ta może być bowiem korzystna dla spółki pod względem podatków. Zrealizowana strata wyniosła 34 mln USD.

W ciągu całego 2022 roku MicroStrategy odnotowała niezrealizowaną stratę w wysokości 1,3 mld dolarów. Dyrektor finansowy Andrew Kang zaznaczył podczas prezentacji danych kwartalnych, że pomimo “papierowych” strat, firma nie planuje zaprzestania inwestycji w BTC:

Rozważamy dodatkowe transakcje, aby wykorzystać zmienność cen Bitcoina lub inne wydarzenia rynkowe, które są zgodne z naszą długoterminową strategią bitcoinową.

Wzrost akcji Microstrategy

Pomimo straty giganta oprogramowania, wielu długoterminowych akcjonariuszy ma powody do radości. Akcje firmy podwoiły bowiem swoją wartość od początku roku.

Kurs akcji Microstrategy (MSTR) wynosi obecnie 285,45 USD i jest o 96,8% wyższy niż 1 stycznia. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni akcje wzrosły o 11,83%.

Saylor powiedział podczas prezentacji, że najważniejszą miarą wyników akcji jest cena bitcoina.

microstrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.