Microsoft zamyka Azure Blockchain | Wiadomości | CrypS.

Microsoft zamyka Azure Blockchain

Konrad Juszczyk
Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacji

Firma Microsoft zamknie usługę Azure Blockchain już 10 września, dając obecnym klientom zaledwie cztery miesiące na przejście do nowych dostawców usług.

Zamknięcie Azure Blockchain

Usługa Azure Blockchain od Microsoft upraszcza formowanie i nadzorowanie sieci łańcucha bloków oraz zarządzanie nim. Klientami platformy są m.in. bank finansowy JPMorgan, sieć kawiarni Starbucks oraz linie lotniczne Singapore Airlines. Wszyscy użytkownicy usługi zostali poproszeni o przekazanie swoich danych innym dostawcom i o opuszczenie platformy do 10. września. Firma nie podała powodów zamknięcia oraz nie planuje wdrażać już nic nowego do tego czasu. Alternatywnie Microsoft sugeruje użycie usługi Quorum Blockchain od firmy ConsenSys, z którą współpracuje.

Ogłoszenie zostało opublikowane w poniedziałek w mało znaczącym poście na stronie Microsoft’u, informując wszystkich obecnych klientów o konieczności migracji do usług alternatywnych. Zbliżające się zamknięcie zwróciło większą uwagę opinii publicznej za pośrednictwem posta na Twitterze z 12 maja autorstwa architekta platformy Azure, Toma Kerhove’a.

Czy Microsoft jest zainteresowany blockchainem i kryptografią?

Pierwotny cel firmy Microsoft Azure polegał na stworzeniu certyfikowanego rynku blockchain, dającego klientom „możliwość odkrywania technologii blockchain i jej usług”. Microsoft jednak wysyła mieszane wiadomości na temat swojego stanowiska wobec kryptowalut i łańcucha bloków, a prezes Brad Smith twierdził jeszcze na początku tego roku, że międzynarodowy koncern nie był nawet trochę zainteresowany bitcoinem.

Dodatkowo założyciel firmy, Bill Gates wyraził raczej negatywną opinię na temat bitcoina, a prawa ręka jego bliskiego przyjaciela “otwarcie nienawidzi Bitcoina”. Z drugiej strony pod koniec marca firma opublikowała ankietę online, w której pytano klientów, jakie jest prawdopodobieństwo, że użyją BTC do zakupów w Xbox Games Store.

Microsoft uruchomił zdecentralizowany system identyfikacjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.