MetaMask umożliwi zakup kryptowalut bezpośrednio z konta bankowego | Wiadomości | CrypS.

MetaMask umożliwi zakup kryptowalut bezpośrednio z konta bankowego

Mariusz Przepiórka
portfel metamask umożliwi kupno kryptowalut

MetaMask podejmuje kolejne działania, które mają zapewnić mu pozycję lidera w branży portfeli kryptowalutowych, oferując nowe narzędzia, które ułatwiają użytkownikom zakup kryptowalut. 


13 października Sardine, platforma finansowa oferująca natychmiastowe rozliczenia ACH, potwierdziła partnerstwo z ConsenSys, które umożliwi użytkownikom MetaMask w USA zakup kryptowalut bezpośrednio z kont bankowych.

Dla platformy Sardine współpraca z MetaMask to kolejne ważne wydarzenie w historii. Niedawno zespół zebrał 51,5 mln USD w serii finansowania B, prowadzonej przez firmę a16z i wspieranej przez innych dużych graczy w branży, takich jak Visa i Google Ventures.

ConsenSys, firma zajmująca się technologią blockchain stojąca za MetaMask, również uczestniczyła w rundzie finansowania Sardine.

Aby skorzystać z nowej opcji płatności „Instant ACH”, użytkownicy MetaMask muszą przejść przez obowiązkową procedurę KYC na platformie Sardine, która jest dostępna w 48 stanach USA. Wkrótce do platformy dołączą dwa ostatnie stany: Hawaje i Nowy Jork.

Sardine wprowadza limit transakcji

Aby zapobiegać oszustwom finansowym, Sardine ustanowiła limit zakupu do 3000 USD dziennie, 5000 USD tygodniowo i 25 000 USD miesięcznie dla ponad 30 tokenów, które nie zostały ujawnione w komunikacie.

Według firmy ConsenSys, metoda natychmiastowej płatności oferowana przez Sardine ma większe szanse na sukces w porównaniu z tradycyjnym systemem płatności, w którym zakupy kartą są często odrzucane.

„Instant ACH pozwala na realizację zamówień w ciągu minut, a nie kilku dni, jak odbywa się to w przypadku standardowego zlecenia ACH, ponadto działa w święta, w przeciwieństwie do zwykłego ACH”.

MetaMask nawiązuje rywalizację z potentatami branży krypto

MetaMask ogłosił niedawno uruchomienie Portfolio Dapp, narzędzia dla użytkowników do agregacji i monitorowania aktywów na wielu kontach i sieciach, takich jak Ethereum, Optimism, BNB Smart Chain, Polygon, Fantom, Abritrum i Avalanche.

Dzięki tej funkcji MetaMask nawiązał konkurencyjną walkę z takimi gigantami branży kryptowalutowej, jak FTX, który oferuje podobne usługi za pośrednictwem Blockcfolio, portfela i agregatora przejętego przez giełdę w 2020 roku.

portfel metamask umożliwi kupno kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.