MetaMask nawiązuje współpracę z BitGo, Qredo i Cactus Custody | Wiadomości | CrypS.

MetaMask nawiązuje współpracę z BitGo, Qredo i Cactus Custody

Zerelik Maciej
metamask inwestorzy instytucjonalni

MetaMask – planuje wprowadzić DeFi do dużych krypto instytucji. Firma nawiązała współpracę z trzema powiernikami kryptowalut, aby odpowiedzieć na różne potrzeby organizacyjne. Mianowicie, są to BitGo, Qredo i Cactus.

MetaMask dostarcza DeFi do głównych firm kryptowalutowych

ConsenSys – firma zajmująca się oprogramowaniem Ethereum, która stworzyła MetaMask – ujawniła te wiadomości w niedawnym wpisie na blogu. W ramach nowego partnerstwa, instytucje będą mogły uzyskać dostęp do usług Web3 i DeFi za pośrednictwem portfela „MetaMask Institutional (MMI)”. W międzyczasie, będą one również spełniać wymagania depozytowe i regulacyjne stawiane przez te instytucje, aby bezpiecznie zabezpieczyć aktywa klientów.

Według ConsenSys, spełnienie potrzeb operacyjnych, zgodności i bezpieczeństwa było ciągłą walką dla animatorów rynku, biur handlowych i wiodących krypto funduszy. MetaMask Institutional został uruchomiony w grudniu 2020 roku, aby rozwiązać ten problem. Johann Bornman, Product Lead w MMI powiedział:

MetaMask Institutional skupia się na zapewnieniu bezkonkurencyjnego dostępu do DeFi, nawet w obliczu rygorystycznych wymagań instytucjonalnych. Wykwalifikowani powiernicy i technologia powiernicza odgrywają fundamentalną rolę w tych wymaganiach.

Każdy powiernik, z którym MetaMask nawiązał współpracę, zapewnia różne potrzeby organizacyjne dotyczące przechowywania kryptowalut.

  • BitGo jest pionierem portfeli multisig i był „pierwszą firmą zajmującą się aktywami cyfrowymi, która skupiła się wyłącznie na klientach instytucjonalnych.”
  • Qredo to zdecentralizowane rozwiązanie powiernicze zabezpieczone przez „Multi-Party Computation”, które usuwa ryzyko związane z obsługą kluczy prywatnych.
  • Cactus Custody to firma powiernicza z siedzibą w Hong Kongu, która oferuje zarówno zimne jak i gorące portfele dla korporacji połączone z DeFi.

Szybki rozwój MetaMask

MetaMask szybko stał się pionierem przestrzeni DeFi w 2021 roku. W ciągu jednego roku osiągnał 1800-procentowy wzrost miesięcznej liczby aktywnych użytkowników, która obecnie przekracza 10 milionów.

Mike Belshe – CEO BitGo – zapewnił, że wielu z ich klientów chce uczestniczyć w DeFi i że MetaMask jest ich pierwszorzędnym rozwiązaniem:

MetaMask jest złotym standardem portfeli DeFi, a integracja MetaMask Institutional z portfelami BitGo pozwala na zarządzanie kluczami, podczas gdy MMI działa jako interfejs między naszą platformą portfelową a wszystkimi dappami.

metamask inwestorzy instytucjonalni
reklama
reklama