Matka i syn oskarżeni o schemat Ponziego warty 12 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Matka i syn oskarżeni o schemat Ponziego warty 12 mln USD

Redakcja
największe scamy 2020 roku wg. chainalysis

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wydała tymczasowy nakaz aresztowania matki i syna, którzy zdefraudowali ponad 12 milionów dolarów od co najmniej 277 inwestorów.

Przez lata 86-letnia kobieta i jej 54-letni syn obiecywali generować dochód dla swoich klientów poprzez inwestowanie w papiery wartościowe i kryptowaluty, ale zamiast tego wyłudzali fundusze dla siebie.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że powstrzymała dwóch scamerów – Joy Kovar (86) i jej syna Brenta Kovara (54). “Rodzinka” rozpoczęła swoją nielegalną operację w 2018 roku i od tego czasu zebrała około 12 milionów dolarów od 277 inwestorów.

Rodzina wykorzystała firmę Profit Connect Wealth Services, aby wabić ludzi do typowego schematu Ponziego. Zapewniali inwestorów, że będą alokować ich pieniądze w obrocie papierami wartościowymi i cyfrowymi aktywami w oparciu o rekomendacje obliczone przez “superkomputer sztucznej inteligencji”. Michele Wein Layne – Dyrektor Biura Regionalnego SEC w Los Angeles, skomentowała:

Jak twierdzimy, oskarżeni celowali w inwestorów, którzy szukali bezpiecznych produktów na emerytury i edukację swoich dzieci, oferując gwarancję zwrotu pieniędzy na szczycie fenomenalnych wyników, które obiecywali osiągnąć przy użyciu rzekomego ‘superkomputera’. Inwestorzy powinni być ostrożni w stosunku do osób i firm, które gwarantują dwucyfrowe zyski bez ryzyka straty.

Firma twierdziła, że “superkomputer” zagwarantuje co najmniej 20-30% stałego zwrotu rocznie z miesięcznymi odsetkami. Jednak według SEC, rodzina Kovar nie wykorzystała funduszy pochodzących od inwestorów do handlu papierami wartościowymi lub zakupu kryptowalut.

Zamiast tego przelali “miliony dolarów na osobiste konto bankowe Joy Kovar”, zapłacili ogromne sumy pieniędzy promotorom i dokonali płatności przypominających schemat Ponziego innym inwestorom.

Według oskarżeń, Joy Kovar otworzyła osiem kont w trzech różnych bankach. Z kolei Brent Kovar otrzymał kiedyś od inwestorów ponad 350 000 USD, które wykorzystał na zakup domu, 26 lipca 2021 roku odbędzie się rozprawa, która rozstrzygnie o konsekwencjach prawnych.

największe scamy 2020 roku wg. chainalysisreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.