Mastercard udostępni bankom możliwość obrotu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Mastercard udostępni bankom możliwość obrotu kryptowalutami

Mariusz Przepiórka
mastercard poszerza ofertę kryptowalut

Mastercard zaprezentował program o nazwie Crypto Source, który ułatwi bankom i innym instytucjom finansowym oferowanie handlu kryptowalutami.


Program będzie działał jako „most” między platformą handlu kryptowalutami Paxos a bankami. Mastercard zajmie się również zgodnością z przepisami i bezpieczeństwem, dwoma punktami spornymi dla banków chcących zaangażować się w oferowanie usług handlu kryptowalutami.

Paxos zajmie się usługami powierniczymi i handlowymi, natomiast Mastercard zintegruje te usługi z interfejsami banków.

Dziś ogłaszamy połączone podejście do usług, które pomoże wprowadzić użytkowników bezpiecznie i pewnie do ekosystemu kryptowalut – powiedział w oświadczeniu prezes Mastercard ds. cybernetyki i wywiadu Ajay Bhalla. – Nasze ostatnie inwestycje w tej przestrzeni, takie jak przejęcie CipherTrace i Ekata, zapewniają nam unikalny zestaw możliwości, dzięki którym zapewnimy naszym klientom i konsumentom najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania dostępne na rynku.

Ruch Mastercard prawdopodobnie zwiększy również konkurencję z giełdami takimi jak Coinbase i FTX, które mają na celu konsolidację branży kryptowalutowej po ostatnich upadkach dużych graczy, takich jak broker kryptowalutowy Voyager Digital i pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius Networks.

Jedną ze skutków ostatnich problemów branży kryptowalutowej może być zwiększona kontrola ze strony organów regulacyjnych. To z kolei może doprowadzić do stworzenia silniejszych ram regulacyjnych, które mogą pomóc w uspokojeniu obaw inwestorów detalicznych.

Kolejne działania Mastercard na rynku kryptowalutowym

To nie pierwsza przygoda firmy Mastercard z rynkiem kryptowalutowym. Gigant płatniczy już w ubiegłym roku podjął pierwsze działania w tym kierunku, udostępniając wszystkim bankom i sprzedawcom możliwość korzystania z usług kryptowalutowych.

Z kolei na początku października informowaliśmy, że sieć płatnicza Mastercard uruchomi narzędzie Crypto Secure. Pozwoli ono bankom identyfikować i przerywać transakcje z giełd kryptowalutowych podejrzanych o nieuczciwe praktyki.

mastercard poszerza ofertę kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.