Mastercard pracuje nad obsługą płatności na rynkach NFT | Wiadomości | CrypS.

Mastercard pracuje nad obsługą płatności na rynkach NFT

Redaktor: Albert Czajkowski
nft anty rug pull

Firma Mastercard ogłosiła plany poszerzenia dostępu do rynku tokenów NFT poprzez wykorzystanie płatności kartą. We wpisie na blogu Raj Dhamodharan, wiceprezes wykonawczy firmy, poinformował, że nawiązała ona współpracę z Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway i MoonPay w celu umożliwienia kupna tokenów NFT.


– Współpracujemy z tymi firmami, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z kart Mastercard do zakupów NFT, niezależnie od tego, czy zakup jest dokonywany na jednym z rynków tych firm – powiedział Dhamodharan. – Przy 2,9 miliarda kart Mastercard na całym świecie, ta zmiana może mieć duży wpływ na ekosystem NFT.

W obecnej sytuacji proces zakupu NFT z rynku takiego jak OpenSea zazwyczaj polega na doładowaniu portfela kryptowalut środkami i płatności przy użyciu caoinów, takich jak ETH lub SOL. To jednak zaczyna się zmieniać.

Wielcy gracze wchodzą na rynek NFT

Mastercard już współpracuje z giełdą Coinbase, aby wspierać płatności gotówkowe na jej niedawno uruchomionej platformie NFT. Visa również uważnie przygląda się rynkowi niewymiennych tokenów po zakupie grafiki z kolekcji CryptoPunk, której dokonała pod koniec ubiegłego roku. Od stycznia usługę płatności za NFT swoim partnerom oferuje także MoonPay.

We wpisie na blogu Dhamodharan powiedział, że niedawna ankieta Mastercard przeprowadzona wśród ponad 35 000 osób w 40 krajach wykazała, że 45% respondentów kupiło NFT lub rozważa taki zakup, a około połowa chciała większej elastyczności w metodach płatności.

– Ogólnie rzecz biorąc, integracje te mają na celu sprawienie, by kryptowaluty stały się bardziej dostępne. Chcemy też pomóc ekosystemowi NFT w dalszym rozwoju, wprowadzaniu innowacji i pozyskiwaniu nowych fanów – wyjaśnił.

nft anty rug pullreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.