Mastercard, eBay i Stripe opuszczają Librę | Wiadomości | CrypS.

Mastercard, eBay i Stripe opuszczają Librę

Michał Misiura
libra facebook logo

Stablecoin Facebooka napotkał na mur ze strony rządów, a przyszłość projektu stoi pod znakiem zapytania. Kolejne firmy opuszczają stowarzyszenie Libra. 

Z grona 28 korporacji, które zaangażowały się w projekt Facebooka, zdążyły wypisać się już 4. Stowarzyszenie Libra jako pierwszy opuścił PayPal. Teraz dołączyły do niego Mastercard, eBay i Stripe.  Ich śladem mogą podążyć wkrótce inne firmy. Wszystko przez silny opór z jakim spotkała się Libra. Rządy na całym świecie grożą sankcjami i chcą wygaszenia projektu, który mógłby okazać się sporą konkurencją dla tradycyjnego systemu finansowego.

Grupa G7 przyjęła dziś stanowisko, według którego nieregulowane stablecoiny mogą nieść zagrożenie dla globalnej gospodarki. Jednocześnie oświadczono, że nawet w przypadku rozwiania obaw, dotyczących tego typu projektów, nie ma gwarancji, że zostaną one dopuszczone do wejścia na rynek. W ten sposób, bez podawania nazwy, po raz kolejny dano do zrozumienia, że centralne rządy nie chcą Libry.

libra facebook logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.