DOGE wspierany przez celebrytów wzrósł o 25% w ciągu 24h | Wiadomości | CrypS.

DOGE wspierany przez celebrytów wzrósł o 25% w ciągu 24h

Redaktor: Albert Czajkowski
DOGE wspierany przez celebrytów wzrósł o 25% w ciągu 24h

Cena kryptowaluty opartej na memie, dogecoin (DOGE) wzrosła o około 25% w ciągu 24h, ustanawiając nowe ATH dziś około północy w wysokości 0,082 USD. Działania te są spowodowane promocją od znanych osobistości jak Elon Musk, Snoop Dogg oraz Gene Simmons.

Pieseł wciąż rośnie

Jeszcze wczoraj (7 luty) cena DOGE oscylowała w okolicach 0,06 dolara (USD), żeby wejść na nowy szczyt w nocy 8 lutego na poziom 0,082 dolara. Po tym wydarzeniu inwestorzy zaczęli upłynniać aktywa i kurs spadł do 0,065 dolara, a następnie odbił się w okolicach godziny 04:30 i obecnie wynosi 0,075 USD. Od początku roku DOGE wzrósł o ponad 1380%, co jak na projekt będący żartem jest całkiem zabawne. Warto wspomnieć, że 24-godzinny wolumen obrotu wyniósł około 14,7 mld USD, a Binance to obecnie najbardziej aktywny rynek handlujący tą kryptowalutą.

Kryptowaluta DDogecoin (DOGE) osiąga nowe ATH
Źródło: https://www.coingecko.com/pl/waluty/dogecoin

Czemu cena DOGE rośnie?

Dużo osób dziwi się drastycznym wzrostom ceny kryptowaluty opartej na memach. Ostatnie wzrosty wynikają w dużej mierze z promocji dogecoin przez znane osobistości. Snoop Dogg, postanowił wesprzeć DOGE publikując 6 lutego post na Twitterze będący memem swojej twórczości mianując siebie tytułem “Snoop Doge”, jednocześnie tagując Elona Muska. Kilka godzin po tweecie od rapera, Musk postanowił odpowiedzieć na zaczepkę i opublikował mem inspirowany Królem Lwem na którym trzyma Simmonsa (wokalistę Kiss), który trzyma Snoop Dogga, który trzyma DOGE.

Gwiazda rocka i wokalista w zespole Kiss, Gene Simmons znany jako “The Demon” również rozpoczął pompowanie DOGE wczesnym sobotnim porankiem z typową dla siebie skromnością, tweetując światu, że jest „Bogiem dogecoin”, a następnie zalewając swoje konto wieloma tweetami powiązanymi z tą kryptowalutą.

Posty autorstwa trio miłośników DOGE najwyraźniej wystarczyły, aby kryptowaluta oparta na memach awansowała na 10 miesjce na liście najcenniejszych kryptowalut. Kapitalizacja rynkowa dogecoina osiągnęła w poniedziałek 10 miliardów dolarów, tym samym pokonując Stellar (XLM) i Bitcoin Cash (BCH).

Czasami żartuję na temat Dogecoina, ale to dlatego, że Doge został stworzony, by naśmiewać się z aktywów kryptograficznych. – powiedział Musk podczas niedawnej rozmowy na temat aplikacji społecznościowej Clubhouse.

W opozycji dogecoina znalazł się założyciel banku kryptowalut Galaxy Digital, Mike Novogratz, który wyraził zaniepokojenie co do przyszłości aktywa. Według niego szaleństwo DOGE źle się skończy, tak samo jak akcje $GME, dodając, że ta kryptowaluta nie ma żadnego celu.

DOGE wspierany przez celebrytów wzrósł o 25% w ciągu 24hreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.