LocalBitcoins chce wyeliminować podejrzane transakcje | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins chce wyeliminować podejrzane transakcje

Mariusz Przepiórka
localbitcoins

Bitcoinowa giełda P2P LocalBitcoins postanowiła utrudnić działalność osobom, które wykorzystują ją do prowadzenia podejrzanych interesów. Spółka poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Elliptic w zakresie rozwiązań wspomagających zarządzanie ryzykiem. Elliptic specjalizuje się w monitorowaniu i śledzeniu transakcji kryptowalutowych.

LocalBitcoins zamierza wykorzystać oprogramowanie Elliptic do zablokowania nielegalnego wykorzystania usług świadczonych przez giełdę. Fińskiej giełdzie od dłuższego czasu zarzuca się, że jest jednym z głównych miejsc, w których sprzedaje się nielegalne bitcoiny. Według raportu spółki CipherTrace, LocalBitcoins zakończyła rok 2019 jako giełda, przez którą przepłynęło najwięcej nielegalnych kryptowalut w ciągu całego roku. Zdaniem CipherTrace, taka sytuacja utrzymuje się od 2017 roku. Raport ujawnił też, że fińskie giełdy otrzymały 12,01% wszystkich kryptowalut związanych z działalnością przestępczą, a na samą LocalBitcoins przypadało 99% tych środków.

Współpraca z Elliptic

Współpraca z Elliptic ma być próbą zmierzenia się z tym problemem. CEO LocalBitcoins Sebastian Sonntag powiedział, że Elliptic pozwoli fińskiej giełdzie na osiągnięcie najwyższego poziomu zgodności z prawem. Jednocześnie giełda zwiększy swą efektywność i zmniejszy koszty. Sonntag zapowiedział również dalsze inwestycje w zabezpieczenia i procedury KYC.

KYC na LocalBitcoins

Rozwiązując jeden problem giełda może przy okazji stworzyć sobie kolejne trudności. Zasady obejmujące procedury KYC oraz przepisy zapobiegające praniu pieniędzy, które wprowadziła LocalBitcoins przyczyniły się do odpływu klientów stawiających na prywatność. To może być jeden z powodów, dla których fińska giełda straciła część rynku na rzecz swoich konkurentów takich jak Hodl Hodl. W szczególności dotyczy to rynków w Ameryce Południowej i Afryce, które zapewniają użytkownikom najwyższy poziom prywatności i różnorodność usług, których LocalBitcoins nie może już gwarantować. Z drugiej strony nowe zasady mogą zachęcić do korzystania z giełdy nowe grupy klientów. Osoby chcące poszukujące giełd P2P bez weryfikacji, mogą zaś wciąż znaleźć na rynku platformy dla siebie. 

localbitcoins
reklama
reklama