LocalBitcoins chce wyeliminować podejrzane transakcje | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins chce wyeliminować podejrzane transakcje

Mariusz Przepiórka
localbitcoins

Bitcoinowa giełda P2P LocalBitcoins postanowiła utrudnić działalność osobom, które wykorzystują ją do prowadzenia podejrzanych interesów. Spółka poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Elliptic w zakresie rozwiązań wspomagających zarządzanie ryzykiem. Elliptic specjalizuje się w monitorowaniu i śledzeniu transakcji kryptowalutowych.

LocalBitcoins zamierza wykorzystać oprogramowanie Elliptic do zablokowania nielegalnego wykorzystania usług świadczonych przez giełdę. Fińskiej giełdzie od dłuższego czasu zarzuca się, że jest jednym z głównych miejsc, w których sprzedaje się nielegalne bitcoiny. Według raportu spółki CipherTrace, LocalBitcoins zakończyła rok 2019 jako giełda, przez którą przepłynęło najwięcej nielegalnych kryptowalut w ciągu całego roku. Zdaniem CipherTrace, taka sytuacja utrzymuje się od 2017 roku. Raport ujawnił też, że fińskie giełdy otrzymały 12,01% wszystkich kryptowalut związanych z działalnością przestępczą, a na samą LocalBitcoins przypadało 99% tych środków.

Współpraca z Elliptic

Współpraca z Elliptic ma być próbą zmierzenia się z tym problemem. CEO LocalBitcoins Sebastian Sonntag powiedział, że Elliptic pozwoli fińskiej giełdzie na osiągnięcie najwyższego poziomu zgodności z prawem. Jednocześnie giełda zwiększy swą efektywność i zmniejszy koszty. Sonntag zapowiedział również dalsze inwestycje w zabezpieczenia i procedury KYC.

KYC na LocalBitcoins

Rozwiązując jeden problem giełda może przy okazji stworzyć sobie kolejne trudności. Zasady obejmujące procedury KYC oraz przepisy zapobiegające praniu pieniędzy, które wprowadziła LocalBitcoins przyczyniły się do odpływu klientów stawiających na prywatność. To może być jeden z powodów, dla których fińska giełda straciła część rynku na rzecz swoich konkurentów takich jak Hodl Hodl. W szczególności dotyczy to rynków w Ameryce Południowej i Afryce, które zapewniają użytkownikom najwyższy poziom prywatności i różnorodność usług, których LocalBitcoins nie może już gwarantować. Z drugiej strony nowe zasady mogą zachęcić do korzystania z giełdy nowe grupy klientów. Osoby chcące poszukujące giełd P2P bez weryfikacji, mogą zaś wciąż znaleźć na rynku platformy dla siebie. 

localbitcoinsreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.