Kycnot.me - lista giełd bez weryfikacji KYC | Wiadomości | CrypS.

Kycnot.me – lista giełd bez weryfikacji KYC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
gieldy bez kyc

Z powodu coraz bardziej surowych regulacji dotyczących kryptowalut, niedługo coraz bardziej niezbędny może stać się dostęp do giełd bez weryfikacji KYC. Właśnie dlatego powstał nowy serwis internetowy – Kycnot.me, który tworzy listę giełd kryptowalutowych, pozwalających na handel cyfrowymi aktywami, bez potwierdzania tożsamości. Jak twierdzi jego twórca, misją jest „zachowanie zdecentralizowanej i autonomicznej natury kryptowalut”.

Lista giełd bez weryfikacji KYC – Kycnot.me

Kycnot.me na swojej liście zamieszcza tylko giełdy obsługujące Monero (XMR) lub Bitcoin (BTC). Na stronie internetowej możemy przeczytać, że powodem wyboru tylko tych dwóch projektów jest fakt, że XMR zapewnia najlepszą ochronę prywatności, a BTC jest najbardziej powszechną kryptowalutą, o największej kapitalizacji rynkowej.

„Bitcoin, ponieważ jest to największa waluta, o najwyższej kapitalizacji rynkowej i najsilniejszej adopcji wśród wszystkich cyfrowych walut. Monero, ponieważ jest to prawdziwy pieniądz cyfrowy i jest to jedyna moneta, której założeniem jest ochrona prywatności”.

Aktualnie, w serwisie znajduje się 14 giełd, a większość z nich działa na zasadzie P2P (peer-to-peer).

Oprócz tego na stronie znajdziemy dodatkowe informacje o giełdach, takie jak prośba o podanie pewnych danych identyfikacyjnych, mimo braku KYC, limitów wykorzystania bez weryfikacji oraz wypłat.

Zaskakujące jest to, że twórcy nie umieścili na liście popularnych platform takich jak Binance, BitMex czy KuCoin.

Weryfikacja KYC jest niezgodna z filozofią kryptowalut

Twórca Kyconet.me zamieścił w serwisie Github manifest, w którym napisał, że jego misją jest “zachowanie zdecentralizowanej i autonomicznej istoty kryptowalut”.

Uważa on, że kryptowaluty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować zależność użytkowników od scentralizowanych podmiotów kierujących gospodarką. Dodał, że większość giełd AML i KYC działa obecnie jak banki, co nie jest korzystne dla użytkowników i osób handlujących kryptowalutami.

Póki co nie zostały jeszcze ustalone dokładne kryteria, które zdecydują o umieszczeniu giełdy na liście, jednak właściciel serwisu wymienił kilka, według niego ważnych cech, które musi posiadać platforma, aby znalazła się w serwisie. Są to:

  • Otwartość kodu źródłowego
  • Decentralizacja
  • Brak blokady środków finansowych, jeśli weryfikacja KYC jest wymagana z jakiegoś powodu
  • Brak potrzeby rejestracji
  • Kopia w sieci Tor
  • Dobre recenzje, aktywność na portalach społecznościowych, itp.
  • Jasne i zrozumiałe warunki korzystania z serwisu
gieldy bez kycreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.