Linie lotnicze Emirates zamierzają akceptować płatności w BTC | Wiadomości | CrypS.

Linie lotnicze Emirates zamierzają akceptować płatności w BTC

Mariusz Przepiórka
linie lotnicze emirates zamierzają zaakceptwoać płatności w kryptowalutach

Emirates, narodowe linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zamierzają wykorzystać najnowocześniejsze technologie cyfrowe, takie jak blockchain, metawersum i kryptowaluty, aby uzyskać szybszy i bardziej elastyczny kontakt z klientami.


Dyrektor ds. operacyjnych Emirates Adel Ahmed Al-Redha powiedział, że linie lotnicze zamierzają wykorzystać płatności w BTC, a jednocześnie wprowadzić na stronach internetowych firmy tokeny NFT do celów handlowych. Informacje te zostały przekazane podczas targów Arabian Travel Market.

Al-Redha oświadczył również podczas spotkania z mediami, że linia lotnicza z siedzibą w Dubaju zatrudni nowych pracowników zajmujących się metawersum i NFT, aby opracować aplikacje do monitorowania potrzeb klientów. – NFT i metawersum to dwa różne zastosowania i podejścia – wskazał Al-Redha i powiedział, że linia lotnicza rozważy wykorzystanie technologii blockchain również do śledzenia zapisów samolotów.

– Dzięki metawersum będzie można przekształcić całe procesy – czy to operacyjne, szkoleniowe, sprzedaż na stronie internetowej, czy też kompleksową obsługę klienta – w aplikację typu metawersum, ale co ważniejsze, można uczynić ją interaktywną – powiedział Al-Redha.

Zapytany o sytuację w branży lotniczej dyrektor Emirates stwierdził, że branża ta odnotowuje wyraźne ożywienie, co widać po rosnącej liczbie pasażerów. Podkreślił jednak, że największą przeszkodą jest dostępność zasobów w całej sieci i dodał, że jego linie dzięki tej dostępności są w lepszej sytuacji niż inne kraje.

linie lotnicze emirates zamierzają zaakceptwoać płatności w kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.