Liczba niezerowych adresów Ethereum osiągnęła rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Liczba niezerowych adresów Ethereum osiągnęła rekordowy poziom

Zerelik Maciej
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Liczba adresów Ethereum z niezerowym saldem osiągnęła nowy rekord wszech czasów. Podobnie zresztą jak w zeszłym roku o tej samej porze.

Według Glassnode obecnie istnieje 71 364 788 adresów posiadających pewną ilość drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

30 grudnia ubiegłego roku liczba ta również osiągnęła rekord na poziomie 51 491 730. Od tego czasu wzrosła o 38%. W tamtym czasie, przypisywaliśmy to zdrowemu rynkowi napędzanemu przez inwestorów instytucjonalnych i ogromnemu wzrostowi DeFi.

Jednak tym razem dużą rolę odgrywa prawdopodobnie rynek NFT. Tokeny te zyskały w tym roku na popularności, ponieważ stały się bardziej mainstreamowe – zwłaszcza w świecie sztuki.

Większość NFT jest wybijana na blockchainie Ethereum (choć inne blockchainy, takie jak Solana, nadrabiają zaległości), a do kupna i sprzedaży NFT potrzebny jest adres Ethereum lub portfel.

Matt Aaron, lider projektu w UniWhales DAO, który buduje narzędzia do danych analitycznych i badań DeFi, powiedział dla portalu Decrypt:

NFT odegrały ogromną rolę w dodawaniu nowych portfeli i użytkowników do ekosystemu Ethereum. Przez sporą część roku, transakcje OpenSea pochłaniały więcej gazu niż jakikolwiek inny dApp.

Liczba niezerowych adresów ETH stale rośnie od 2017 roku, podczas gdy niezerowe adresy Bitcoin podnosiły się i zanurzały na przestrzeni lat.

 

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama