Liczba niezerowych adresów Ethereum osiągnęła rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Liczba niezerowych adresów Ethereum osiągnęła rekordowy poziom

Redakcja
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Liczba adresów Ethereum z niezerowym saldem osiągnęła nowy rekord wszech czasów. Podobnie zresztą jak w zeszłym roku o tej samej porze.

Według Glassnode obecnie istnieje 71 364 788 adresów posiadających pewną ilość drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

30 grudnia ubiegłego roku liczba ta również osiągnęła rekord na poziomie 51 491 730. Od tego czasu wzrosła o 38%. W tamtym czasie, przypisywaliśmy to zdrowemu rynkowi napędzanemu przez inwestorów instytucjonalnych i ogromnemu wzrostowi DeFi.

Jednak tym razem dużą rolę odgrywa prawdopodobnie rynek NFT. Tokeny te zyskały w tym roku na popularności, ponieważ stały się bardziej mainstreamowe – zwłaszcza w świecie sztuki.

Większość NFT jest wybijana na blockchainie Ethereum (choć inne blockchainy, takie jak Solana, nadrabiają zaległości), a do kupna i sprzedaży NFT potrzebny jest adres Ethereum lub portfel.

Matt Aaron, lider projektu w UniWhales DAO, który buduje narzędzia do danych analitycznych i badań DeFi, powiedział dla portalu Decrypt:

NFT odegrały ogromną rolę w dodawaniu nowych portfeli i użytkowników do ekosystemu Ethereum. Przez sporą część roku, transakcje OpenSea pochłaniały więcej gazu niż jakikolwiek inny dApp.

Liczba niezerowych adresów ETH stale rośnie od 2017 roku, podczas gdy niezerowe adresy Bitcoin podnosiły się i zanurzały na przestrzeni lat.

 

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.