LFG zamierza ratować stablecoina UST pożyczką w wysokości 1,5 mld USD | Wiadomości | CrypS.

LFG zamierza ratować stablecoina UST pożyczką w wysokości 1,5 mld USD

Mariusz Przepiórka
terra luna do kwon

Luna Foundation Guard (LFG) ogłosiła w poniedziałek, że pożyczy ogromną sumę w bitcoinie i UST, aby bronić go w okresie niestabilności rynkowej. Wartość algorytmicznego stablecoina, powiązanego z ekosystemem kryptowalut Terra, spadła poniżej parytetu 1 USD i obecnie, po odzyskaniu części strat, jest notowany na poziomie 0,9966 USD na giełdzie Binance.


W jednym z tweetów LFG stwierdziło, że „będzie aktywnie bronić stablecoina i szerzej rozumianej gospodarki Terra, zwłaszcza w warunkach niestabilności i niepewności makroekonomicznej na rynkach finansowych”. Fundacja dodała również, że „traderzy będą obracać kapitałem po obu stronach rynku, aby pomóc w osiągnięciu celów, utrzymując parytet puli LFG Reserve (denominowanej w BTC) w miarę stopniowej stabilizacji warunków rynkowych”. 750 mln dolarów w bitcoinie oraz 750 mln dolarów w UST popłynie do firm handlujących na rynku OTC.

W skład rady zarządzającej LFG wchodzą między innymi współzałożyciel Terraform Labs – Do Kwon (na zdjęciu), szef działu badań Terraform Labs – Nicholas Platias oraz prezes Jump Crypto – Kanav Kariya. Grupa non-profit z siedzibą w Singapurze została utworzona w styczniu w celu wspierania ekosystemu Terra, jak również „trwałości i stabilności algorytmicznych stablecoinów Terra”.

LFG wykupi zaciągniętą pożyczkę

W lutym media informowały, że LFG zebrała 1 mld USD na budowę rezerwy opartej na bitcoinach, która ma służyć jako mechanizm wsparcia dla UST. Na początku tego tygodnia LFG posiadała w swojej rezerwie bitcoiny o wartości ponad 3 mld USD.

– O ile kupno i sprzedaż UST nie mają teraz znaczenia kierunkowego, uznaliśmy, że warto mieć kapitał gotowy do wykorzystania na obecnym rynku. W miarę poprawy sytuacji na rynkach planujemy wykupić pożyczkę w BTC, zwiększając tym samym wielkość naszych rezerw – napisał Kwon na Twitterze.

terra luna do kwon
reklama
reklama