Terra pozyskała 1 miliard dolarów, aby utrzymać stabilność UST | Wiadomości | CrypS.

Terra pozyskała 1 miliard dolarów, aby utrzymać stabilność UST

Redakcja
terra luna

Luna Foundation Guard zamknęła prywatną sprzedaż o wartości 1 miliarda dolarów w celu utrzymania stabilności stablecoina TerraUSD (UST).

Sprzedaż LUNA za 1 miliard dolarów

Terra ogłosiła dziś sprzedaż za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Zbiórka funduszy obejmowała ofertę natywnej kryptowaluty i aktywa rezerwowego Terra – tokena LUNA, o wartości 1 mld USD.

Według firmy, transakcja jest jedną z największych sprzedaży w branży kryptowalutowej. Zaangażowanych w nią było kilka różnych grup venture capital, w tym Jump Crypto, Three Arrows Capital, DeFiance Capital, Republic Capital, GSR, Tribe Capital i inne.

Wpływy zostaną wykorzystane do utworzenia rezerwy Forex TerraUSD (UST) denominowanej w Bitcoinie. Jej celem jest utrzymanie stosunku 1:1 pomiędzy stablecoinem a dolarem amerykańskim.

Do Kwon, założyciel i dyrektor generalny Terra Labs, zauważył, że fundusz rezerwowy jest zgodny z ogólnymi celami projektu:

Zdecentralizowana gospodarka potrzebuje zdecentralizowanych pieniędzy. A zdecentralizowane pieniądze potrzebują zdecentralizowanych rezerw.

TerraUSD jest zdecentralizowanym stablecoinem

W przeciwieństwie do konkurencyjnych scentralizowanych stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USDCoin (USDC), TerraUSD nie jest emitowana przez podmiot centralny, ani też jej rezerwy nie są kontrolowane przez taki podmiot.

Zamiast tego, TerraUSD jest algorytmicznym stablecoinem o wartości opartej na arbitrażu. Gdy TerraUSD znajduje się poniżej ceny 1 USD, użytkownicy są zachęcani do spalania Terra i wybijania LUNA, zdecentralizowanej rezerwowej kryptowaluty projektu. Kiedy TerraUSD przekracza cenę 1 USD, wówczas wybijana jest Terra, a spalana LUNA.

Rezerwa została utworzona w celu uniknięcia jednego z największych zagrożeń w algorytmicznych stablecoinach – nieprzewidzianego wydarzenia, które zdestabilizuje cenę monety i spowoduje gwałtowny spadek cen.

Bitcoin w rezerwie Terry pozwoliłby posiadaczom UST zamknąć każdy arbitraż, który w przeciwnym razie zostałby rozliczony za pomocą LUNA i przywrócić cenę do pierwotnie zamierzonego poziomu powiązania z dolarem amerykańskim.

Chociaż rezerwa w tej chwili składa się tylko z Bitcoina, zespół nie wykluczył możliwości uwzględnienia innych aktywów. Więcej szczegółów na temat zdecentralizowanego systemu rezerw zostanie opublikowanych w ciągu najbliższych tygodni.

LUNA jest obecnie dziewiątą największą kryptowalutą, szczycącą się kapitalizacją rynkową w wysokości 20,7 miliarda dolarów. TerraUSD jest 15. największą kryptowalutą z market capem na poziomie 12,2 miliarda dolarów.

terra lunareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.