Kurs ETH rośnie po hard forku Shanghai Capella | Wiadomości | CrypS.

Kurs ETH rośnie po hard forku Shanghai Capella

Jacek Walewski
kurs eth

Kurs ETH dynamicznie rośnie po Shanghai Capella (Shapella). Chodzi o kolejną aktualizację w sieci Ethereum, która sprawi, że w czasie maksymalnego obciążenia blockchaina ceny gazu będą niższe. Do tego jednak uwolni spore ilości ETH, które do wczoraj były stake’owane. Obawy dot. tego, że to ostatnie doprowadzi do spadku ceny etheru, okazały się bezpodstawne.


Kurs ETH dobija do 2000 dolarów

Wczorajsza aktualizacja sieci Ethereum zakończyła się sukcesem, co wpłynęło na kurs kryptowaluty. Obecnie jeden ether kosztuje na giełdach blisko 2000 USD. W momencie pisania tych słów jest to 1985 USD. Oznacza to skok ceny o aż 6% w ciągu ostatniej doby. W skali tygodnia mówimy zaś o ponad 5-procentowym wzroście.

Udana aktualizacja sieci wpływa też na nastroje na rynku. Ostatnie badanie Ethereum Fear and Greed Index wykonano przy cenie 1918 USD. Wskaźnik pokazał wtedy chciwość inwestorów (poziom 62 – 0 oznacza skrajny strach, 100 – ekstremalną chciwość).

Bitcoin na tym tle wypada także dobrze. 1 BTC kosztuje już 30 200 USD. W skali 7 dni zdrożał o 8%. O wczoraj cena wzrosła jednak tylko o niecały 1%.

Ostatnie badanie Bitcoin Fear and Greed Index wskazało 61, czyli także chciwość. Co jednak ciekawe, powracamy do sytuacji, jaka miała miejsce parę miesięcy temu, gdy nastroje na rynku Ethereum były lepsze niż bitcoina.

W tle drożeje też złoto, które jest dziś już niemal najdroższe w historii. Obecnie za 1 uncję królewskiego metalu należy zapłacić 2041 USD. ATH kruszcu wynosi 2077 USD – tyle jedna uncja kosztowała w sierpniu 2020 r.

Widzimy więc pewną korelację pomiędzy kursem złota a czołowych kryptowalut.

Wpływ Shanghai na kurs etheru

Powróćmy jednak jeszcze do etheru. Po wejściu w życiu aktualizacji Shanghai, która umożliwiła m.in. wypłatę stake’owanych ETH, na to ostatnie oczekuje tylko ok. 700 000 etherów. Obecnie stake’owanych jest zaś 17,52 miliona etherów. Saldo stakingu netto spadło o 63 150 eterów, zaś około 67 710 ETH zostało wypłaconych. Z kolei 4560 ETH zostało zdeponowanych.

Jak widać, ostatnie zmiany w sieci Ethereum nie spowodowały spadku ceny. Wręcz przeciwnie – kurs rośnie, co dobrze zwiastuje, biorąc pod uwagę, że w tle rośnie także wycena bitcoina i złota.

kurs ethreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.