Kurs Cardano skoczył o ponad 60% w 7 dni! Najwyższy poziom cenowy od 1,5 roku | Wiadomości | CrypS.

Kurs Cardano skoczył o ponad 60% w 7 dni! Najwyższy poziom cenowy od 1,5 roku

Filip Dzięciołowski
Kurs Cardano rośnie

To był dobry tydzień dla natywnej kryptowaluty ekosystemu Cardano. ADA w ostatnich dniach mocno podskoczyła na wykresie i udało jej się przebić poziom 0,6 dolara za jedną monetę. Takiej sytuacji nie widzieliśmy w przypadku tego tokena od czerwca 2022 roku.


Nie powinno to raczej nikogo zaskoczyć, jeśli stwierdzimy, że obecny rok, który dobiega już końca, będzie zapamiętany jako czas ważnych wzrostów dla topowych kryptowalut i podnoszenia się po agresywnej bessie. Niektóre projekty skorzystały z ożywienia rynkowego bardziej i do takich zdecydowanie można zaliczyć Cardano. Od 1 stycznia br. kurs ADA zdążył wzrosnąć o 168%, co stawia go prawie na równi z bitcoinem, który także odrobił straty na podobnym poziomie (170%).

Inwestorzy znów stawiają na Cardano

W ekosystemie Cardano w tym roku naprawdę wiele się dzieje. Na tym blockchainie w 2023 roku odpalono ponad 1000 nowych smart kontraktów. Niedawno natomiast ogłoszono przełomowe strategiczne partnerstwo z siecią Polkadot, by wspierać działania deweloperów innych sieci.

Ponadto nawet atak ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), gdy ta w czerwcu wymieniła token ADA jako niezarejestrowany papier wartościowy w pozwach przeciwko giełdom Coinbase i Binance nie zdołał odstraszyć inwestorów, którzy przybywali w coraz to większej ilości. W tamtym czasie odnotowano nawet nowe ATH pod kątem całkowitej wartości zablokowanej ADA w protokołach DeFi.

Wszystko to jednak skutkuje tym, że kurs tego altcoina w ostatnich miesiącach stale piął się do góry i przebijał kolejne poziomy na wykresie. Wczoraj ADA przebiła poziom 0,633 dolara, co oznacza najwyższą cenę od czerwca 2022 roku. W ciągu ostatniego tygodnia, licząc do wczoraj, wartość rynkowa tego altcoina zdołała podskoczyć o aż 66%.

Wykres cenowy ADA na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Przyczyną tego, że kurs ADA tak rośnie, są zwiększone wolumeny obrotu tym aktywem, co tylko potwierdza ponowne zainteresowanie nim ze strony inwestorów.

Nastroje uczestników rynku są mocno bycze, o czym może świadczyć chociażby fakt, że około 4% wszystkich dyskusji na X, którym towarzyszy hasztag crypto, dotyczył wczoraj właśnie ruchów ADA.

W momencie pisania tego artykułu token ten doświadcza lekkiej korekty w stosunku do dnia poprzedniego spadając o 5,32% i zatrzymując na poziomie 0,59 dolara.

Kurs Cardano rośniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.