Kurs bitcoina wkrótce wystrzeli - sugerują analitycy | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina wkrótce wystrzeli – sugerują analitycy

kryptowaluty Bitcoin [BTC]

Analityk z rynku kryptowalut Trader Tardigrade twierdzi, że czekają nas wzrosty. Następnym celem bitcoina ma być poziom 46 000 USD. Jego zdaniem powtórzymy schemat z lat 2018–2021.


Kurs bitcoina wzrośnie

Analityk bitcoina uważa, że kryptowaluta „nigdy nie zeszła ze swojej ścieżki”. Innymi słowy, kurs nadal porusza się w pewnych, znanych nam od dawna ramach. To zaś oznacza, że „nowe ATH BTC wisi w powietrzu”. W najnowszym poście w mediach społecznościowych podkreślił, że pułap 30 000 USD będzie podstawą dla bitcoina do lotu w kierunku nowego ATH.

Jednocześnie inny znany analityk, Michaël van de Poppe, napisał w social mediach, że bitcoin „może być już gotowy do rozpoczęcia cyklu byka”. Podał jednak warunek. Kluczowe jest teraz „utrzymanie się powyżej 200-tygodniowej [wykładniczej średniej kroczącej (EMA)]”. Jeżeli to się powiedzie, czekają nas wzrosty i zapewne pierwszy, ciekawszy etap hossy. Dodał, że „to najlepszy okres cyklu na gromadzenie altcoinów”.

Inni analitycy patrzą na obecną sytuację na wykresie podobnie. Analityk kryptowalut, który ukrywa się pod nickiem Mags, podziela optymistyczne spojrzenie obu panów na sytuację na rynku. W swoim poście na X opublikował wykres pokazujący ruchy kursu kryptowaluty w każdym cyklu halvingu. Jeżeli inwestorzy kształtujący cenę BTC nadal będą zachowywać się w podobny sposób czeka nas teraz wspinaczka  po nowe ATH.

Niektórzy sądzą, że BTC osiągnie nowe ATH jeszcze przed halvingiem, o czym przeczytacie tutaj.

Kurs bitcoina dziś

Obecnie jeden bitcoin kosztuje 26 546 USD. Od wczoraj kurs wzrósł o 0,2%, ale w skali tygodnia o ok. 3%. Cena etheru wynosi 1630 USD. Kurs właściwie niemal nie drgnął – zarówno w skali tygodnia, jak i doby.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 46, co oznacza neutralne nastawienie inwestorów do kryptowaluty.

Oczywiście dalszy los kryptowaluty zależy od wielu czynników, w tym nastrojów rynkowych, wskaźników analizy technicznej (TA) i szerszej sytuacji gospodarczej czy nawet geopolitycznej. Gdy Fed zacznie obniżać stopy proc. możemy oczekiwać mocnych wzrostów. Jeżeli zaś sytuacja geopolityczna zaostrzy się – np. na linii USA-Chiny – kryptowaluta może tracić na wartości.

kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.