Kurs bitcoina powyżej 21 000 dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina powyżej 21 000 dolarów

Redakcja
Bitcoin w księdze rekordów Guinessa

Pierwotna kryptowaluta przebiła poziom 21 tysięcy dolarów w piątek, 4 listopada. W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany na poziomie 21 273 dolarów.


Ethereum w ciągu ostatnich 24 godzin również zyskało całkiem sporo. Obecna cena znajduje się w pobliżu 1660 dolarów. Tradycyjnie wzrost bitcoina ożywił resztę rynku. Wzrosty są widoczne w przypadku wszystkich największych aktywów z rankingu.

Polygon (MATIC) i token giełdowy OKX (OKB) wzrosły najwięcej – odpowiednio o 21,7% i 27,8%. Ten drugi przejawia pozytywną dynamikę po informacji, że platforma otrzymała rejestrację na Bahamach.

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi nieco ponad 1 bilion dolarów, przy czym wskaźnik dominacji BTC utrzymuje się na poziomie 36,7%, a ETH 18,1%.

Przebicie 20 000 USD

25 października cena bitcoina przekroczyła poziom 20 000 dolarów po dłuższym okresie wyjątkowo niskiej zmienności.

Podwyżka kluczowej stopy procentowej Fed do poziomu 3,75-4% w skali roku miała niewielki wpływ na rynek kryptowalut. Całkowita kapitalizacja aktywów cyfrowych spadła o zaledwie 0,5%.

Dla przypomnienia, znany trader Ton Weiss sugerował, że pierwsza kryptowaluta będzie notowana na poziomie 100 000 USD w 2023 roku.

Jednak Mohamed Ali El-Erian, główny doradca ekonomiczny w firmie zarządzającej aktywami Allianz, powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby aktywo wzrosło powyżej tego poziomu.

Bitcoin w księdze rekordów Guinessareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.