KuCoin stworzy giełdę niewymiennych tokenów NFT | Wiadomości | CrypS.

KuCoin stworzy giełdę niewymiennych tokenów NFT

Maciej Żerelik
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

Seszelska giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła zbliżające się uruchomienie giełdy niewymiennych tokenów (NFT). NFT to unikalne, „kolekcjonerskie” tokeny, które są używane w branżach takich jak np. sztuka czy GameFi.

Wg zapowiedzi opublikowanej przez KuCoin, platforma będzie w pełni funkcjonalna w ciągu „najbliższych kilku miesięcy”.

„Wsparcie KuCoin w zakresie deponowania i wypłacania aktywów NFT wskazuje, że NFT wkrótce wejdzie do obiegu na scentralizowanej platformie handlowej”

– czytamy w komunikacie.

Niektóre z funkcji będą dostępne już 16 listopada. W komunikacie wyjaśniono, że właśnie wtedy „platforma handlu płynnością Pool-X umożliwi składanie depozytów tokenów NFT Dego.Finance”.

KuCoin ważnym kanałem popularyzacji NFT

Wg KuCoin platforma ma „stać się ważnym kanałem popularyzacji koncepcji oraz poprawy płynności NFT”. Dyrektor Generalny giełdy, Johnny Lyu, powiedział:

„Mimo, że NFT nie mają obecnie wystarczającej uwagi rynkowej, ich potencjał jest ogromny. Co więcej, ma wiele scenariuszy zastosowania w ubezpieczeniach, obligacjach, opcjach i innych dziedzinach. Może nawet stworzyć wirtualny świat rzeczywisty w blockchainie”

Wygląda na to, że platforma próbuje ugruntować swoją pozycję jako swego rodzaju „wczesny lider” w przestrzeni NFT.

„Jako pierwsza główna platforma kryptograficzna wspierająca deponowanie i wycofywanie aktywów NFT, KuCoin będzie stale przyczyniać się do rozwoju branży NFT w perspektywie długoterminowej”

Na to, że rynek niewymiennych tokenów NFT się rozrasta istnieją dowody. Wg danych z NonFungible.com, wolumen transakcji NFT w ciągu ostatniego roku wzrósł o 300% i w połowie 2020 roku osiągnął 230 milionów dolarów. W tym samym okresie liczba aktywnych użytkowników dobiła do 78 881 osób, co oznacza wzrost o 5,7%.

Pod koniec września KuCoin został zhackowany. Włamywacze wyprowadzili z gorących portfeli giełdy BTC, ETH oraz inne tokeny o szacowanej początkowo wartości 150 mln dolarów. Później okazało się, że kwota ta była jednak większa. 

W ostatnim tygodniu CEO KuCoina, Johnny Lyu poinformował społeczność o postępach, jakie poczyniono w sprawie incydentu. W opublikowanym tweecie ujawnił, że udało się odzyskać 84% skradzionych środków. 

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usdreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.