KuCoin stworzy giełdę niewymiennych tokenów NFT | Wiadomości | CrypS.

KuCoin stworzy giełdę niewymiennych tokenów NFT

Zerelik Maciej
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

Seszelska giełda kryptowalut KuCoin ogłosiła zbliżające się uruchomienie giełdy niewymiennych tokenów (NFT). NFT to unikalne, „kolekcjonerskie” tokeny, które są używane w branżach takich jak np. sztuka czy GameFi.

Wg zapowiedzi opublikowanej przez KuCoin, platforma będzie w pełni funkcjonalna w ciągu „najbliższych kilku miesięcy”.

„Wsparcie KuCoin w zakresie deponowania i wypłacania aktywów NFT wskazuje, że NFT wkrótce wejdzie do obiegu na scentralizowanej platformie handlowej”

– czytamy w komunikacie.

Niektóre z funkcji będą dostępne już 16 listopada. W komunikacie wyjaśniono, że właśnie wtedy „platforma handlu płynnością Pool-X umożliwi składanie depozytów tokenów NFT Dego.Finance”.

KuCoin ważnym kanałem popularyzacji NFT

Wg KuCoin platforma ma „stać się ważnym kanałem popularyzacji koncepcji oraz poprawy płynności NFT”. Dyrektor Generalny giełdy, Johnny Lyu, powiedział:

„Mimo, że NFT nie mają obecnie wystarczającej uwagi rynkowej, ich potencjał jest ogromny. Co więcej, ma wiele scenariuszy zastosowania w ubezpieczeniach, obligacjach, opcjach i innych dziedzinach. Może nawet stworzyć wirtualny świat rzeczywisty w blockchainie”

Wygląda na to, że platforma próbuje ugruntować swoją pozycję jako swego rodzaju „wczesny lider” w przestrzeni NFT.

„Jako pierwsza główna platforma kryptograficzna wspierająca deponowanie i wycofywanie aktywów NFT, KuCoin będzie stale przyczyniać się do rozwoju branży NFT w perspektywie długoterminowej”

Na to, że rynek niewymiennych tokenów NFT się rozrasta istnieją dowody. Wg danych z NonFungible.com, wolumen transakcji NFT w ciągu ostatniego roku wzrósł o 300% i w połowie 2020 roku osiągnął 230 milionów dolarów. W tym samym okresie liczba aktywnych użytkowników dobiła do 78 881 osób, co oznacza wzrost o 5,7%.

Pod koniec września KuCoin został zhackowany. Włamywacze wyprowadzili z gorących portfeli giełdy BTC, ETH oraz inne tokeny o szacowanej początkowo wartości 150 mln dolarów. Później okazało się, że kwota ta była jednak większa. 

W ostatnim tygodniu CEO KuCoina, Johnny Lyu poinformował społeczność o postępach, jakie poczyniono w sprawie incydentu. W opublikowanym tweecie ujawnił, że udało się odzyskać 84% skradzionych środków. 

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd
reklama
reklama