Ktoś sforsował ogrodzenie przed domem rodziców Sama Bankmana-Frieda | Wiadomości | CrypS.

Ktoś sforsował ogrodzenie przed domem rodziców Sama Bankmana-Frieda

Redakcja
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Prawnicy Sama Bankmana-Frieda poinformowali o incydencie, który miał miejsce na zewnątrz domu rodziców założyciela FTX w Palo Alto w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii. Informację na ten temat podała Agencja Reutera.


Według prawników trzech niezidentyfikowanych mężczyzn w samochodzie staranowało metalowe ogrodzenie przed rezydencją. Bankman-Fried przebywa tam od czasu, gdy w grudniu 2022 roku został zwolniony przez sąd za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów.

Według oświadczenia mężczyźni wysiedli z samochodu i powiedzieli do ochroniarza: „Nie możesz nas zatrzymać”. Uciekli, a ochrona nie zdążyła zarejestrować numeru rejestracyjnego pojazdu.

Prawnicy nie podali daty i godziny, kiedy doszło do zdarzenia. Wyrazili oni obawy o bezpieczeństwo założyciela FTX i osób z nim związanych. Zwrócili uwagę zwłaszcza na żądania grupy wiodących wydawnictw dotyczące ujawnienia informacji o dwóch osobach, które pełniły funkcję poręczycieli.

Biorąc pod uwagę rozgłos tej sprawy i niezwykłą uwagę mediów, którą przyciąga, można założyć, że nie-rodzice [Bankman-Frieda] poręczyciele również stanęliby w obliczu znaczących obaw dotyczących prywatności i bezpieczeństwa, gdyby ich tożsamość została ujawniona.

Zdaniem prawników media ignorują bezpieczeństwo osób związanych z założycielem FTX.

Aresztowanie SBFa

12 grudnia 2022 roku władze na Bahamach aresztowały Bankmana-Frieda na wniosek rządu USA.

W ramach śledztwa w sprawie upadku giełdy amerykańscy prokuratorzy postawili mu zarzuty popełnienia ośmiu przestępstw. Były szef FTX nie przyznał się do winy.

Przypomnijmy, że we wrześniu rzecznik Terraform Labs ujawnił próby włamania się przez nieznanych napastników do rezydencji DO Kwona w Korei Południowej i Singapurze po upadku Terra.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.