GateToken [GT] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

GateToken

#93 GT
$7.03 1.84%
All Time High (ATH)
$13.09
12.05.2021
Market Cap
$654.26 M 1.84%
Rank 93 / 3,712
Wolumen (24h)
$1.98 M 1.84%
14 BTC
Podaż obiegowa
93096921.35
Max ∞

Wykres GateToken - Kurs GT

Przelicznik GT

GT
GateToken [GT]
USA
USD
Polska
PLN

GateToken - FAQ

Czym jest GateChain?

Kto jest założycielem GateChain?

Czym charakteryzuje się GateChain?

Czym jest GateToken (GT)?

Kryptowaluta GateToken - Informacje

GateToken (GT) jest rodzimym aktywem GateChain – innowacyjnej platformy blockchain, oraz utility tokenem Gate.io. Jego wartość jest ściśle związana z rozwojem giełdy Gate.io i ekosystemu GateChain, służąc jako klucz do korzystania z ich rozmaitych funkcji i usług.

Kluczowe punkty:

  1. GT to rdzeń działania głównej sieci GateChain.
  2. GateChain zapewnia bezpieczeństwo i efektywność transakcji zdecentralizowanych.
  3. Ekosystem GateChain koncentruje się na DeFi, NFT i infrastrukturze.

GateChain – Blockchain od Gate.io

GateChain powstało w 2018 roku jako nowa generacja wysokowydajnych publicznych łańcuchów, której celem jest budowanie bezpiecznego i efektywnego ekosystemu do przechowywania, dystrybucji i handlu zdecentralizowanymi aktywami cyfrowymi.

GateChain wprowadziło kreatywne rozwiązania na podstawowe problemy przemysłu kryptowalut, takie jak kradzież cyfrowych aktywów użytkowników czy utrata kluczy prywatnych, poprzez implementację oryginalnego systemu gwarancji likwidacji i online hot vault.

System ten korzysta z mechanizmu konsensusu proof-of-stake i dynamicznego wyboru węzłów konsensusu na podstawie algorytmu VRF. Dzięki temu, GateChain zapewnia dobrą decentralizację, jednocześnie utrzymując efektywność. Obecnie GateChain ma 160 węzłów konsensusu, rozlokowanych na całym świecie, które łącznie utrzymują stabilne działanie GateChain.

Wydajność i Połączenie z Ekosystemem Ethereum

GateChain, oprócz zwiększania bezpieczeństwa aktywów użytkowników, skupia się także na zapewnieniu wysokiej wydajności transakcji. Czas bloku w GateChain to 4 sekundy, z TPS (transakcje na sekundę) wynoszącym aż 2 745, a prowizja od transakcji wynosi zaledwie $0.0001.

GateChain jest również kompatybilne z Ethereum Virtual Machine (EVM), co umożliwia łatwe wdrażanie smart kontraktów opartych na Ethereum. Dzięki temu, użytkownicy i deweloperzy zaznajomieni z Ethereum mogą bezproblemowo korzystać z ekosystemu GateChain.

Ekosystem GateChain

Ekosystem GateChain skupia się na DeFi, NFT i infrastrukturze, z HipoDeFi i NFT Box jako dwoma głównymi projektami.

HipoDeFi to jedno miejsce dla DeFi na GateChain, gromadzące dane z głównych projektów DeFi, co umożliwia użytkownikom porównywanie kursów, stóp zwrotu i innych danych.

NFT Box to rynek NFT uruchomiony na GateChain w 2021 roku. Działa na zasadzie “Artysta na pierwszym miejscu”, umożliwiając artystom darmowe tworzenie NFT i niskie opłaty za transakcje.

Funkcje GateToken (GT)

GT jako rodzime aktywo GateChain pełni wiele funkcji, między innymi:

  1. Płacenie za opłaty za transakcje online.
  2. Nagroda za mining PoS na GateChain.
  3. Wykorzystanie GT jako nośnika do zarządzania własnymi cyfrowymi aktywami.
  4. Korzystanie z GT w różnych scenariuszach użytkowania Gate.io, w tym handlu walutami, transakcji OTC, handlu z dźwignią, kontraktów terminowych i różnych produktów pochodnych.

Tokenomika GT

GT nie przeprowadziło ICO, prywatnej sprzedaży ani nie otrzymało inwestycji instytucjonalnych.

Totalna emisja wyniosła początkowo 1 miliard, z czego 700 milionów zostało spalonych, pozostawiając 300 milionów GT w obiegu. Od uruchomienia sieci głównej GateChain, ilość GT w obiegu jest w deflacji.

Mechanizm Spalania Tokenów

Wartość GT jest głęboko związana z rozwojem Gate.io, który gwarantuje wartość GT poprzez wykup i spalanie GT na rynku.

Gate.io wykorzystuje 15% zysków z transakcji spot/lewarowanych/kontraktów (oraz nowych głównych produktów handlowych w przyszłości) do wykupu GT z rynku wtórnego. Ponadto, 5% zysków z wykupu jest wykorzystywane na R&D, marketing i promocję ekologiczną GT.

Podsumowanie

GateChain i GT są kluczową częścią strategii jednej z największych giełd kryptowalut na świecie – Gate.io. Oferując zróżnicowane towary inwestycyjne i usługi finansowe, Gate.io koncentruje się na zapewnieniu inwestorom bezpiecznych, niezawodnych, wygodnych i szybkich usług transakcyjnych. W miarę jak GateChain i Gate.io będą się rozwijać, wartość GT może (ale nie musi) rosnąć.

GateToken Giełdy - gdzie kupić

GateToken - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
GT $7.03 1.84%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.