Kryptowalutowy przegląd dnia [newsy z 21.03] | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy przegląd dnia [newsy z 21.03]

Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie dnia w kryptowalutach 21 03 2022

Podaż BTC na giełdach spada do poziomu z listopada 2018 r.

Podaż bitcoinów na scentralizowanych giełdach spadła do 2,51 mln BTC, czyli najniższego poziomu od listopada 2018 roku – pokazują dane Glassnode.

glassnode

Odpływ środków do bezpieczniejszych portfeli niepowierniczych może wynikać m.in. z:

  • wycofywania wsparcia dla rosyjskich użytkowników przez część giełd kryptowalut,
  • regulacyjnej dyskusji związanej z sankcjami i blokowaniem środków,
  • długoterminowych strategii inwestycyjnych uczestników rynku.

Identyczny trend jest obserwowany na rynku Ethereum, którego podaż na scentralizowanych platformach spadła do najniższego poziomu od września 2018 r.


Goldman Sachs rozpoczyna handel OTC na rynku krypto

Goldman Sachs zakończył swoją pierwszą pozagiełdową transakcję kupna BTC z Galaxy Digital – podało CNBC. Jedna z największych tradycyjnych instytucji finansowych z USA kupiła niedostarczalne opcje bitcoina (rozliczane w gotówce).


Ethereum spaliło 2 miliony ETH w ramach EIP-1559

Według danych z USG.money w ramach największego inteligentnego kontraktu w sieci Ethereum spalono już 2 mln ETH. Spalane tokeny to część opłaty za gaz. Mechanizm został wprowadzony w ramach aktualizacji protokołu, której celem jest przejście z algorytmu konsensusu Proof-of-Work do Proof-of-Stake.


Indie: trwają dyskusje ws. opodatkowania kryptowalut

Indie proponują zmianę podatku od towarów i usług (GST) aby objąć nim kryptowaluty. Według zapowiedzi przewodniczącej rady ds. podatków od 1 kwietnia handlarze cyfrowymi aktywami i inwestorzy w kraju zaczną płacić 30% od zrealizowanych zysków.


Propozycja regulacji kryptowalut w Australii

Departament skarbu Australii przedstawił dokument konsultacyjny na temat ram prawnych dla branży kryptowalut. W dokumencie znalazły się definicje dotyczące cyfrowych aktywów. Zaproponowano także stworzenie oddzielnego rejestru dla firm z sektora krypto.


14% firm z Salwadoru przyjęło płatność w BTC

Izba Handlowa w Salwadorze przeprowadziła ankietę na temat transakcji BTC wśród lokalnych firm. Zgodnie z nią płatności w bitcoinie zostały dokonane w tylko 14% biznesów. 90% firm stwierdziło, że akceptacja BTC jako płatnego środka płatniczego nie wpłynęła na ich interesy. –> czytaj więcej na ten temat


Czy Malezja ureguluje branżę kryptowalut?

Według lokalnych mediów Malezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Multimediów (KKMM) podobno popiera uregulowanie kryptowalut, a wiceminister wzywa rząd do ich legalizacji.

Z drugiej strony azjatycki kraj jest znany z niszczenia skonfiskowanych minerów przy użyciu drogowego walca, a urzędnicy obarczają górników winą za przerwy w dostawach prądu. Jak przytacza portal AMBCrypto:

(…) w Malezji otwarto 570 dokumentów dochodzeniowych, aresztowano 528 osób i skonfiskowano sprzęt górniczy o wartości 54 milionów RM (ok. 54 mln PLN – red.)

Czy mimo to Malezja zupełnie odmieni swój kurs względem branży cyfrowych aktywów? Będziemy zwracać uwagę na kolejne doniesienia na ten temat.


Kolumbijscy użytkownicy pozywają Binance za blokowanie funduszy

Grupa użytkowników z Kolumbii pozwała giełdę kryptowalut Binance oskarżając ją o blokowanie ich środków od około pięć miesięcy. Zgodnie z FIOD (Służba Informacji Podatkowej i Dochodzeniowej Holandii) ich kryptowaluty miały mieć związek z przestępstwami. Powodowie oddalają oskarżenia i deklarują, że są w stanie udowodnić legalność swoich środków. –> źródło: CriptoNoticias


TIME przyjmie ApeCoin do płatności za subskrypcje

W nadchodzących tygodniach magazyn TIME zacznie akceptować tokeny ApeCoin (APE) jako formę płatności za subskrypcje. Krótko po emisji tokeny od BAYC cieszą się dużą popularnością i są szeroko reklamowane.


Czy to wszystko?

Jeżeli uważasz, że w dzisiejszym podsumowaniu zabrakło jakiejś istotnej informacji, prosimy Cię o sygnał w komentarzach.

podsumowanie dnia w kryptowalutach 21 03 2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.