Korea Południowa zbanuje prywatne kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa zbanuje prywatne kryptowaluty

Maciej Zerelik
korea południowa kryptowaluty

Według ogłoszenia Koreańskiej Komisji Usług Finansowych (FSC) z dnia 3 listopada, dostawcy kryptowalutowych usług w kraju, nie będą już mogli obsługiwać żadnych cyfrowych aktywów, które niosą duże ryzyko prania pieniędzy.

Aktualizacje te zostały dokonane w ramach wytycznych zawartych w specjalnej ustawie o płatnościach (Special Payment Act). Jest to rozporządzenie, które w głównej mierze dotyczy legalności kryptowalut w Korei Południowej.

Kryptowaluty skoncentrowane na ochronie prywatności użytkowników

Jednostka zwróciła szczególną uwagę na „ciemne monety”, czyli kryptowaluty skoncentrowane na ochronie prywatności użytkowników np. Monero (XMR). Te ze względu na metody zapisu transakcji, są trudne do wykrycia przez grupę. Nowa ustawa może mieć niekorzystny wpływ na wykorzystanie monet takich jak Zcash (ZEC), Monero (XMR) i Dash (DASH).

Oczekuje się, że zmiany zostaną wprowadzone w życie od marca 2021 roku. Kryptowalutowa ustawa wymaga, aby istniejące giełdy stosowały odpowiednią politykę KYC oraz politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML). Giełdy w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia w życie ustawy, będą musiały też zraportować wszystkie swoje działania. Poza tym, że nie będą mogły obsługiwać prywatnych monet, będą zobowiązane do potwierdzania prawdziwych nazwisk swoich klientów poprzez ich weryfikacje.

Giełdy już jakiś czas temu wycofały wsparcie

W związku z istniejącymi międzynarodowymi przepisami wiele giełd w tym kraju już dawno nie wspierało monet nastawionych na ochronę prywatności. We wrześniu 2019 r. południowokoreański oddział OKEx wycofał ze swojej oferty ZEC, XMR, DASH, Horizen (ZEN) i Super Bitcoin (SBTC), powołując się na wytyczne określone przez Financial Action Task Force. W tym samym czasie lokalna giełda Upbit ogłosiła, że przestanie obsługiwać handel trzema prywatnymi monetami.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.