Koniec szału na NFT? Cena minimalna CryptoPunks spada | Wiadomości | CrypS.

Koniec szału na NFT? Cena minimalna CryptoPunks spada

Konrad Juszczyk
nft

Spadek ceny minimalnej (tzw. floor price) najpopularniejszego projektu NFT zsynchronizował się z ogólnym spadkiem rynku kryptowalut w ostatnich sesjach.

Cena CryptoPunks spada

Minimalny koszt zakupu CryptoPunków z rynków wtórnych spadł poniżej 80 ETH, 14 września. Larva Labs poinformował na swojej stronie, że najniższa cena Punka wystawionego obecnie na sprzedaż wynosi 76,99 ETH. Warto podkreślić, że obecnie najtańszy CryptoPunk z numerem #8586, był odebrany za darmo w 2017 roku, a następnie sprzedany za 27 dolarów w 2018 roku.

Czy to koniec szału na NFT?

W lipcu informowaliśmy o wybitnych wynikach w branży niewymiennych tokenów. Sprzedaż NFT w czwartym kwartale 2020 roku wyniosła zaledwie 53 miliony dolarów, przy czym pierwszy i drugi kwartał osiągnęły zawrotną sprzedaż kolejno 1,23 miliarda dolarów i 1,24 miliarda dolarów. Choć jeszcze w poniedziałek informowaliśmy o pierwszej sprzedaży NFT za milion dolarów na blockchainie Solana, to widać znaczy spadek w zainteresowaniu niewymiennymi tokenami. Być może wynika to z przesytu projektów, jednak dane mówią same za siebie.

Zgodnie z informacjami CryptoSlam rynki NFT odnotowały transakcje o wartości około 90 milionów dolarów w połowie września, gdy sierpień przyciągnął prawie 680 milionów dolarów. Sierpniowy trend utrzymywał się przez pierwsze dwa dni września, by w kolejnych sesjach nastąpił gwałtowny spadek. Warto podkreślić, że liczba aktywnych portfeli NFT spadła z 59 255 do 21 908 w okresie sierpień-wrzesień. Dodatkowo całkowita liczba sprzedaży NFT spadła z 138 109 do 36 014, sygnalizując spadek zainteresowania przestrzenią cyfrowych kolekcji dzieł sztuki. Spadek w dużej mierze pokrył się ze spadkami cen na rynku kryptowalut w zeszłym tygodniu.

Dane rynku NFT - CryptoSlam
Źródło: https://www.cryptoslam.io/cryptopunks/sales/summary
nft
reklama
reklama