Koniec anonimowości w kryptowalutach? Parlament Europejski przeprowadzi w tej sprawie głosowanie | Wiadomości | CrypS.

Koniec anonimowości w kryptowalutach? Parlament Europejski przeprowadzi w tej sprawie głosowanie

Zerelik Maciej
wiceszef esma wzywa do zakazu kopania bitcoina w unii europejskiej

Członkowie Parlamentu Europejskiego planują podobno w przyszłym tygodniu głosowanie, które – jeśli zakończy się sukcesem – może doprowadzić do zakazu anonimowości w płatnościach kryptowalutowych. Raporty sugerują również, że użytkownicy kryptowalut w UE mogą zostać pozbawieni możliwości dokonywania transakcji z niektórymi jurysdykcjami.

Według doniesień CoinDesk,Parlament Europejski może zagłosować za zdelegalizowaniem anonimowych transakcji kryptowalutowych niezależnie od kwoty. Ponadto, mogą zostać podjęte próby powstrzymania transakcji kryptowalutowych z Unii Europejskiej do jurysdykcji oznaczonych jako ryzykowne pod względem prania brudnych pieniędzy i innych nielegalnych działań. Środki te mogłyby obejmować nakazanie dostawcom usług kryptowalutowych, by nie dopuszczali do transakcji ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Turcją, Federacją Rosyjską, Hong Kongiem, Iranem i Kajmanami.

Organ regulacyjny wymuszałby kontrolę tożsamości w przypadku płatności kryptowalutowych o dowolnej wielkości. Minimalny próg, który obecnie nakazuje stosowanie identyfikacji w przypadku przelewów bankowych, wynosi 1 099 dolarów.

Ostatnie zmiany regulacyjne

W tym tygodniu nastąpiło kilka zmian w regulacjach dotyczących kryptowalut na całym świecie. Niektóre z nich były bardziej przychylne niż inne. Wiceminister komunikacji Malezji zaproponował przyjęcie kryptowalut jako prawnego środka płatniczego. Gubernator Florydy powiedział, że jego stan wkrótce będzie akceptował kryptowaluty od firm w celu płacenia podatków, podczas gdy rząd Indii wprowadził 1% podatek od wszystkich transakcji kryptowalutowych.

Honduras położył kres pogłoskom, że wkrótce przyjmie Bitcoina jako prawny środek płatniczy, a Tajlandia zakazała płatności kryptowalutami. Komisja w Senacie USA przyjęła ustawę, która wzywa agencje federalne do ograniczenia ryzyka związanego z przyjęciem Bitcoina jako prawnego środka płatniczego przez Salwador.

Bank Anglii stwierdził, że potrzebny jest zwiększony nadzór regulacyjny nad kryptowalutami. Z kolei giełda Coinbase ogłosiła, że będzie musiała dostosować się do kanadyjskiego prawa poprzez raportowanie transakcji z udziałem firm o wartości przekraczającej 1000 CAD.

wiceszef esma wzywa do zakazu kopania bitcoina w unii europejskiej
reklama
reklama