Honduras dementuje plotki: BTC nie będzie prawnym środkiem płatniczym | Wiadomości | CrypS.

Honduras dementuje plotki: BTC nie będzie prawnym środkiem płatniczym

Autor: Anna Sutowicz
Honduras nie przyjmie BTC

Bank Centralny Hondurasu wydał komunikat, w którym zapewnił, że BTC nie będzie w najbliższym czasie prawnym środkiem płatniczym. Poinformował jednak, że ma inne plany. Będzie CBDC?

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że prezydent Hondurasu Xiomara Castro uzna BTC za prawny środek płatniczy. Jednak wszystko wygląda na to, że Honduras na razie nie zamierza podążać śladami Salwadoru.

Ani zalegalizowane, ani karane

W oficjalnym oświadczeniu Bank Centralny Hondurasu (BCH) stwierdził, że:

Bitcoin na razie w naszym kraju nie jest regulowany. BCH nie nadzoruje ani nie gwarantuje transakcji dokonywanych przy użyciu kryptowalut jako środka płatniczego na terytorium kraju, dlatego każda transakcja dokonana z użyciem tego typu wirtualnych aktywów jest na odpowiedzialność i ryzyko tych, którzy ją przeprowadzają.

Łatwiej wydać CBDC?

Ogłoszenie BTC prawnym środkiem płatniczym może być skomplikowanym zadaniem. W szczególności uwzględniając jego zmienność. Wygląda na to, że łatwiej jest wydać CBDC niż zadeklarować bitcoina jako prawny środek płatniczy.

Honduras zastanawia się nad wydaniem CBDC. Obecnie bada i analizuje pod względem koncepcyjnym, technicznym i prawnym „czy wydawanie CBDC będzie dobrym pomysłem.” Bank centralny Hondurasu to obecnie jedyny podmiot, który może legalnie emitować banknoty i monety w granicach kraju. Walutą narodową jest Lempira.

Honduras to nie jedyny kraj, którego władze finansowe wydały oświadczenie, po tym jak stał się centrum wiadomości o kryptowalutach. W ubiegłym roku informowaliśmy, że m.in. Bank Centralny Meksyku i ministerstwo finansów powtarzali wielokrotnie, że kryptowaluty nadal nie są tam prawnym środkiem płatniczym. Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador powiedział wówczas, że kraj raczej nie pójdzie w ślady Salwadoru.

Honduras nie przyjmie BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.