Komisja SEC oskrażyła twórcę scamu AML Bitcoin | Wiadomości | CrypS.

Komisja SEC oskrażyła twórcę scamu AML Bitcoin

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

W dniu 25 czerwca Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła twórcy scamu AML Bitcoin zarzut oszustwa, podczas przeprowadzania oferty publicznej. Zarzuty te są następstwem sprawy karnej wszczętej w San Francisco w dniu 22 czerwca.

Historia AML Bitcoin

Według oskarżenia, od sierpnia 2017 roku, do roku 2018, kiedy to nastąpił boom na platformę, Rowland Marcus Andrade i jego Fundacja NAC zebrali w ramach ICO 5,6 miliona dolarów.

Postępowanie karne przeciwko Andradewi, wszczęte w dniu 22 czerwca w San Francisco, odnosiło się do osoby o pseudonimie “Co-Schemer”. W dniu dzisiejszym SEC ujawnił tożsamość tej tajemniczej postaci. Jest to Jack Abramoff, znany lobbysta, który w latach 2006-2010, przebywał w więzieniu za korupcję.

Komisja SEC twierdzi, że Abramoff pomagał Andradeowi w promowaniu AML Bitcoin, które później okazało się być scamem. Oprócz okłamywania inwestorów w sprawie rozwoju technicznego platformy, Andrade rzekomo wykorzystał również miliony dolarów z funduszy inwestorów na osobiste wydatki, takie jak jego własny dom.

“NAC i Andrade fałszywie twierdzili, że wiele agencji rządowych negocjowało wykorzystanie AML BitCoin, a Abramoff i Andrade fałszywie twierdzili, że byli bardzo blisko zorganizowania reklamy AML BitCoin podczas Super Bowl, starając się wzbudzić zainteresowanie ofertą, mimo że NAC nie było stać na pokrycie kosztów reklamy”.

Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy (AML)

Marketing AML Bitcoin opierał się na zgodności z przepisami rządowymi, w tym na zapewnieniu wsparcia w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Co jest najbardziej komiczne, zarzuty karne zawarte w oskarżeniu w San Francisco, obejmują właśnie pranie brudnych pieniędzy i oszustwa finansowe. Za każde z tych przewinień grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat.

W związku z tym, że kryptowaluty zyskują coraz większą popularność, przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i poznania swoich klientów (KYC) są głównym problemem instytucji, które chcą stosować się do nakazów rządowych. Na przykład, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy już od roku, pracuje nad wprowadzeniem w życie nowych wymogów dla giełd kryptowalutowych, które będą dotyczyć zbierania danych o klientach.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.