Komisarz SEC proponuje 3-letni okres ochronny dla start-upów sprzedających tokeny | Wiadomości | CrypS.

Komisarz SEC proponuje 3-letni okres ochronny dla start-upów sprzedających tokeny

Michał Misiura
Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -

Wieloletnia komisarz SEC, o której mowa to Hester Peirce, nie bez powodu nazywana przez społeczność bitcoinowców „CryptoMom”. Peirce jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich urzędniczek wspierających branżę. 

Propozycja pani komisarz padła we czwartek na przemówieniu podczas Międzynarodowego Kongresu Blockchain w Chicago. Zgodnie z wizją Peirce start-upy z branży krypto powinny mieć trzyletni okres ochronny od momentu sprzedaży pierwszych tokenów. Przez ten czas miałyby możliwość osiągnąć planowany poziom decentralizacji oraz rynkowe cele.

Główną kwestią na jaką zwraca uwagę Peirce jest płynna zmiana kategorii, według których można ocenić czym jest dany token i do jakiej grupy się zalicza. Produkty w branży kryptowalut szybko ewoluują wymykając się sztywnym ramom regulacyjnym. Z tego powodu powinny mieć więcej czasu na przygotowanie się do oceny ze strony urzędników.

Propozycje Peirce dotykają aktualnych problemów, z którymi boryka się amerykański rynek kryptowalut. Postępowanie pomiędzy SEC a Telegramem cały czas jest w toku. Komisja chce ukarać giganta za nieuregulowane ICO, jednak nie istnieją przepisy przemawiające jasno za racją którejś ze stron. Peirce sygnalizowała już wiele razy, że opowiada się za łagodniejszymi przepisami dla branży. Czwartkowe przemówienie jest pierwszym formalnym krokiem w ich stronę.

Securities and Exchange Commission - Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) -
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.