Kolejny współzałożyciel Finiko zatrzymany w ZEA | Wiadomości | CrypS.

Kolejny współzałożyciel Finiko zatrzymany w ZEA

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
finiko (1)

30 listopada Narodowe Biuro Interpolu ZEA poinformowało o aresztowaniu kolejnego organizatora piramidy finansowej Finiko, Edwarda Sabirowa. Informację tę podała agencja RIA Novosti.


Rosyjska Prokuratura Generalna zamierza wystąpić o ekstradycję obywatela Rosji i poprosiła władze ZEA o umieszczenie go w areszcie na 60 dni.

Źródło w organach ścigania twierdzi, że Sabirow był członkiem ścisłego kierownictwa piramidy finansowej. 6 września w ZEA zatrzymano Zygmunta, współzałożyciela Finiko.

Kirył Doronin, twórca piramidy, przebywa w areszcie od końca lipca 2021 roku.

Pozostający na wolności Marat Sabirow jest poszukiwany na arenie międzynarodowej i aresztowany zaocznie. Łączna liczba osób zaangażowanych w sprawę Finiko sięgnęła 22.

Przeciwko Finiko zostało wszczęte postępowanie karne o oszustwo na dużą skalę. Łączne straty z działalności piramidy, według niezależnych szacunków, przekraczają 4 miliardy dolarów. Liczba ofiar to co najmniej 850 tysięcy osób.

Wcześniej Kirył Doronin zeznawał przeciwko 44 współpracownikom w ramach ugody. Nie przyznał się jednak do winy i zaprzeczył sprzeniewierzeniu funduszy.

finiko (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.