Kolejny kraj banuje usługi Binance - czy to koniec platformy? | Wiadomości | CrypS.

Kolejny kraj banuje usługi Binance – czy to koniec platformy?

Binance

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Nigerii oświadczyła, że lokalny podmiot powiązany z giełdą kryptowalut Binance nie jest zarejestrowany ani przez nią regulowany. W związku z tym – działa nielegalnie. 


Powyższe stanowi hiobowe wieści dla Binance, gdyż Nigeria jest jednym z najszybciej rosnących krajów pod względem adopcji kryptowalut. Regulator ostrzegł również, że każdy, kto nadal zawiera transakcje z Binance Nigeria, robi to na własne ryzyko. Obecnie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Nigerii określa kryptowaluty jako bardzo ryzykowną klasę aktywów. 

Polityka USA rzutuje na Afrykę 

Ostrzeżenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Nigerii zostało wydane mniej niż 24 godziny po tym, jak Binance w Stanach Zjednoczonych został zmuszony do zawieszenia wpłat i wypłat w dolarach. Oprócz określenia operacji podmiotu jako nielegalnych, Komisja ostrzegła również mieszkańców Nigerii przed ryzykiem inwestowania w kryptowaluty lub pokrewne produkty, zwłaszcza gdy usługodawca nie jest zarejestrowany, ani regulowany przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Treść oświadczenia w tym wypadku brzmiała następująco: 

Niniejszym zarządzeniem Binance Nigeria Limited zostaje natychmiast wezwane do zaprzestania  werbowania nigeryjskich inwestorów w jakiejkolwiek formie.

Binance musi szukać innych krajów 

Decyzja nigeryjskiego regulatora pogłębia problemy Binance, które osiągnęły szczyt, gdy władze USA wytoczyły pozew przeciwko gigantycznej giełdzie kryptowalut i jej powiązanym podmiotom. Amerykański regulator wystąpił również o pilne zabezpieczenie kapitału, które pozwoliłoby mu zablokować środki zgromadzone przez Binance USA. Nigeria podziela takie stanowisko informując, że 

Przyjmuje z zadowoleniem decyzję Komisji, która pokazuje, że SEC obserwuje rynek i chce zapewnić dla niego odpowiednie regulacje.

W którym kierunku będzie zmierzać jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych? Prawdopodobnie będą to kraje, które są wschodzącymi gospodarkami w krypto, bądź takie, które bezpiecznie i logicznie je regulują. 

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.