Klienci PayPal zakupili kryptowaluty o wartości 604 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Klienci PayPal zakupili kryptowaluty o wartości 604 mln USD

Redakcja
paypal btc

Wartość cyfrowych aktywów zakupionych przez klientów w bilansie PayPal na koniec 2022 roku wyniosła 604 miliony dolarów. Tak wynika z rocznego raportu firmy płatniczej, który trafił w ręce SEC.


Z tej kwoty 291 milionów dolarów pochodziło z Bitcoina, 250 milionów dolarów z Ethereum, a pozostałe 63 miliony dolarów z Bitcoin Cash i Litecoin. Na koniec września łączne pozycje w kryptowalutach wynosiły 690 mln USD. Ujawnianie takich informacji jest obowiązkowe od marca 2022 roku.

Paypal a kryptowaluty

W listopadzie 2020 roku PayPal otworzył dostęp do kryptowalut bezpośrednio przez konta dla użytkowników z USA.

W kwietniu 2021 roku firma dodała wsparcie dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash do swojej usługi płatności mobilnych Venmo. Jednocześnie prezes PayPal Dan Schulman zauważył, że popyt na cyfrowe aktywa przekroczył oczekiwania.

W marcu 2022 roku szef PayPal wyraził przekonanie, że kryptowaluty i blockchain zrewolucjonizują system finansowy. W sierpniu firma dodała możliwość kupowania, sprzedawania i przekazywania cyfrowych aktywów za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 roku pojawiła się informacja, iż PayPal zwolni ok. 2 tys. pracowników – czyli ok. 7% swojej kadry.

paypal btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.