Kim Kardashian i Floyd Mayweather promują krypto-scam? | Wiadomości | CrypS.

Kim Kardashian i Floyd Mayweather promują krypto-scam?

Konrad Juszczyk
Kim Kardashain i Floyd Mayweather promują krypto-scam

Celebrytka Kim Kardashian, która posiada 228 milionów obserwujących na Instagramie (więcej niż liczba ludności całej Brazylii) zaczęła promować Ethereum Max. Inną osobistością, która również zgodziła się na współpracę, jest słynny bokser Floyd Mayweather.

Celebryci promują Ethereum Max

Kim Kardashian zaczęła promować podejrzany projekt za pośrednictwem Instagrama. Projekt nazwany Ethereum Max podjął współpracę z celebrytką, przez co wysłała ona wczoraj na swoim instagramie zapytanie do swoich fanów, „czy są w krypto” i tłumacząc, dlaczego wejście w Ethereum Max jest dobrym pomysłem.

To nie jest porada finansowa, a dzielenie się tym, co moi znajomi powiedzieli mi właśnie o tokenie Ethereum Max! Kilka minut temu Ethereum Max spaliło 400 bilionów tokenów, dosłownie 50% ich portfela administracyjnego oddając całej społeczności E-Max. – czytamy na Instagramie, Kim Kardashian.

promocja ethereum max na ig

Po tekście promującym projekt zobaczymy niezbędne hashtagi, w tym #AD, oznaczający, że ​​jest to reklama. Jest to ważne, ponieważ taki ruch zapewnia pewną formę ochrony prawnej. Sam Mayweather zaniedbał ten krok w 2018 roku, reklamując Centrę, powodując tym, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała go za nieujawnienie promocji projektu. Podczas gdy Mayweather zapłacił grzywnę, założyciel Centry trafił do więzienia.

Mayweather jednak nie wziął do siebie ostatniego scamu, który promował i postanowił podjąć współpracę z EthereumMax, promując projekt na gali ze znanym youtuberem Loganem Paulem. Zainteresowani mogli użyć tej kryptowaluty, aby zapłacić za walkę, która odbyła się 6 czerwca. 

ethereum max floyd mayweather

Nie są to jednak jedyne osobistości promujące projekt. Jak widać, Ethereum Max ma spory budżet, przez co były koszykarz NBA, Paul Pierce również dołączył do grona promujących projekt. Łączny zasięg reklamy od EthereumMax można liczyć w milionach odsłon.

Ethereum Max to scam?

EMAX szybko stał się najszybciej rozwijającym się altcoinem na rynku, ponieważ wzrósł o ponad 21 000% od czasu jego uruchomienia 14 maja 2021 roku. Niestety projekt przywłaszczył sobie tradycyjne logo Ethereum, chcąc wybić się na jego popularności i nie udostępnił białej księgi oraz informacji, kto stoi za całym projektem. EMAX jest właściwie tokenem ERC-20, który nie ma żadnego realnego zastosowania w podobny sposób jak inne shit-coiny (SafeMoon, MoonElon, itp). Zespół udostępnił dwa biliardy tokenów, których teraz połowa została spalona w ramach „promocji”. Kryptowaluta jest listowana na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap, która pozwala każdemu wystawić swój token.

Chcielibyśmy podać więcej informacji o projekcie, jednak nie ma ich zbyt wiele. Brak białej księgi (mapa drogowa mówi, że pojawi się w trzecim kwartale), zespół programistów, który nie podaje żadnych szczegółów, a dwaj współtwórcy inteligentnych kontraktów są na GitHubie od mniej niż miesiąca. Krótko mówiąc, według niektórych obserwatorów wygląda to, jak oszustwo, które zaraz zniknie ze środkami naiwnych „inwestorów”.

Kim Kardashain i Floyd Mayweather promują krypto-scam
reklama
reklama