Kentucky wydało nakaz zaprzestania działalności firmy Celsius | Wiadomości | CrypS.

Kentucky wydało nakaz zaprzestania działalności firmy Celsius

Zerelik Maciej
celsius

Poszczególne państwowe organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych stają się wrogie wobec krypto usług pożyczkowych. Regulator papierów wartościowych w Kentucky jest kolejnym, który wywiera presję na krypto firmę Celsius.

Zgodnie z czwartkowym oświadczeniem, stanowy Wydział Papierów Wartościowych, który jest częścią Departamentu Instytucji Finansowych Kentucky, wydał nakaz zaprzestania działalności przeciwko startupowi pożyczkowemu Celsius. Firma będzie musiała zawiesić swoją usługę „Earn Interest Accounts”.

Jest to już czwarty amerykański regulator, który wystąpił przeciwko startupowi w ciągu tego tygodnia. Wcześniej podobne zawiadomienia wydały organy z Teksasu, Alabamy i New Jersey.

Regulator z Kentucky wskazał na problemy z niektórymi słowami używanymi przez Celsius w odniesieniu do swoich usług, takich jak „rewards” lub „financing fee”. Stwierdził, że właśnie przez te słowa, startup narusza stanowe przepisy dotyczące papierów wartościowych. Dodatkowo, według zawiadomienia, firma nie podaje informacji dot. tego, w jaki sposób wykorzystuje depozyty.

Chociaż Celsius nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie, wcześniej powiedział:

Jesteśmy rozczarowani, że te działania zostały złożone i z całego serca nie zgadzamy się z zarzutami, że Celsius nie przestrzegał prawa. Zawsze mieliśmy i nadal będziemy współpracować z organami regulacyjnymi w USA i na całym świecie, aby działać w pełnej zgodności z prawem.

Państwowe organy regulacyjne przeciwko krypto firmom pożyczkowym

Celsius nie jest jedyną platformą pożyczkową, która wpadła pod lupę amerykańskich regulatorów. Wcześniej organy w Teksasie, New Jersey i Alabamie wydały nakaz zaprzestania działalności dla innej firmy – BlockFi.

Na poziomie federalnym, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie podjęła jeszcze żadnych działań przeciwko żadnej ze spółek. Zagroziła jednak Coinbase działaniami prawnymi w związku z potencjalnym uruchomieniem produktu oferującego zyski z udzielania pożyczek.

celsius
reklama
reklama