Karta debetowa Binance debiutuje w Europie | Wiadomości | CrypS.

Karta debetowa Binance debiutuje w Europie

Zerelik Maciej
BNB logo

Długo oczekiwana kryptowalutowa karta debetowa giełdy Binance, oficjalnie debiutuje w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Stworzenie karty to wynik ostatniego przejęcia firmy Swipe, przez jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Binance, w dniu 14 lipca, poinformował , że użytkownicy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, będą mogli ubiegać się o kryptowalutową kartę Binance już od sierpnia. Póki co karta debetowa będzie dostępna w Wielkiej Brytani, jednak firma zaprosiła inne kraje do „zgłoszenia zainteresowania” na stronie Binance Card.

Po uruchomieniu będą dostępne 4 kryptowaluty

Zgodnie z zapowiedzią, karta Binance, będzie obsługiwać po uruchomieniu, cztery różne kryptowaluty. Będzie to Bitcoin (BTC), natywny token Swipe – SXP, a także natywny token Binance – BNB i stablecoin Binance – BUSD.

Według zapowiedzi, karta debetowa pozwoli użytkownikom na natychmiastową konwersję kryptowalut do fiatów i wydanie ich w ponad 60 milionach sklepów na całym świecie.

Binance podkreślił, że karta będzie zasadniczo działać jak tradycyjna karta debetowa i nie będzie wymagać od użytkowników ręcznej konwersji kryptowalut na fiaty, przed dokonaniem zakupu.

Użytkownicy karty Binance będą mogli doładować kartę bezpośrednio z giełdowego portfela, jak również wybrać preferowaną kolejność obciążania ich reachunków BTC, BNB, SXP i BUSD.

Prezes Swipe, Joselito Lizarondo, wyjaśnił:

„Na przykład, jeśli mam 50 euro w BTC i 50 euro w BNB, jeśli dokonam transakcji za 75 euro, zostanie ona zatwierdzona, a następnie odjęta moja kryptowaluta, w wybranej przeze mnie kolejności”.

Platforma Swipe pozwoli użytkownikom przechowywać kryptowaluty w portfelu karty i przeliczać je na waluty fiducjarne tylko wtedy, gdy dokonywana jest transakcja.

Dyrektor generalny giełdy Binance – Changpeng Zhao stwierdził, że karta Binance znacznie przyczyni się do adopcji kryptowalut na całym świecie:

„Zapewniając namacalny sposób zawierania transakcji, konwersji i wydawania kryptowalut podczas codziennych zakupów, wspieramy naszą misję uczynienia kryptowalut bardziej dostępnymi dla mas”. Dając użytkownikom możliwość konwertowania i wydawania krypto bezpośrednio u sprzedawców na całym świecie, sprawimy, że doświadczenie związane z krypto, stanie się bardziej płynne i możliwe do wykorzystania”.

W zeszłym tygodniu, Changpeng Zhao zademonstrował pierwsze transakcje wykonane przy użyciu nowej karty, oficjalnie potwierdzając, że Binance Card będzie zasilana przez Swipe. Binance przejął Swipe na początku tego miesiąca.

BNB logo