Karta debetowa Binance debiutuje w Europie | Wiadomości | CrypS.

Karta debetowa Binance debiutuje w Europie

Zerelik Maciej
BNB logo

Długo oczekiwana kryptowalutowa karta debetowa giełdy Binance, oficjalnie debiutuje w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Stworzenie karty to wynik ostatniego przejęcia firmy Swipe, przez jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Binance, w dniu 14 lipca, poinformował , że użytkownicy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, będą mogli ubiegać się o kryptowalutową kartę Binance już od sierpnia. Póki co karta debetowa będzie dostępna w Wielkiej Brytani, jednak firma zaprosiła inne kraje do „zgłoszenia zainteresowania” na stronie Binance Card.

Po uruchomieniu będą dostępne 4 kryptowaluty

Zgodnie z zapowiedzią, karta Binance, będzie obsługiwać po uruchomieniu, cztery różne kryptowaluty. Będzie to Bitcoin (BTC), natywny token Swipe – SXP, a także natywny token Binance – BNB i stablecoin Binance – BUSD.

Według zapowiedzi, karta debetowa pozwoli użytkownikom na natychmiastową konwersję kryptowalut do fiatów i wydanie ich w ponad 60 milionach sklepów na całym świecie.

Binance podkreślił, że karta będzie zasadniczo działać jak tradycyjna karta debetowa i nie będzie wymagać od użytkowników ręcznej konwersji kryptowalut na fiaty, przed dokonaniem zakupu.

Użytkownicy karty Binance będą mogli doładować kartę bezpośrednio z giełdowego portfela, jak również wybrać preferowaną kolejność obciążania ich reachunków BTC, BNB, SXP i BUSD.

Prezes Swipe, Joselito Lizarondo, wyjaśnił:

„Na przykład, jeśli mam 50 euro w BTC i 50 euro w BNB, jeśli dokonam transakcji za 75 euro, zostanie ona zatwierdzona, a następnie odjęta moja kryptowaluta, w wybranej przeze mnie kolejności”.

Platforma Swipe pozwoli użytkownikom przechowywać kryptowaluty w portfelu karty i przeliczać je na waluty fiducjarne tylko wtedy, gdy dokonywana jest transakcja.

Dyrektor generalny giełdy Binance – Changpeng Zhao stwierdził, że karta Binance znacznie przyczyni się do adopcji kryptowalut na całym świecie:

„Zapewniając namacalny sposób zawierania transakcji, konwersji i wydawania kryptowalut podczas codziennych zakupów, wspieramy naszą misję uczynienia kryptowalut bardziej dostępnymi dla mas”. Dając użytkownikom możliwość konwertowania i wydawania krypto bezpośrednio u sprzedawców na całym świecie, sprawimy, że doświadczenie związane z krypto, stanie się bardziej płynne i możliwe do wykorzystania”.

W zeszłym tygodniu, Changpeng Zhao zademonstrował pierwsze transakcje wykonane przy użyciu nowej karty, oficjalnie potwierdzając, że Binance Card będzie zasilana przez Swipe. Binance przejął Swipe na początku tego miesiąca.

BNB logo
reklama
reklama