Karolina Północna przyjmuje ustawę zakazującą płatności CBDC | Wiadomości | CrypS.

Karolina Północna przyjmuje ustawę zakazującą płatności CBDC

Dawid Kucharczyk
cbdc

Ustawodawcy z Karoliny Północnej przyjęli ustawę, która zakazuje płatności przy użyciu CBDC, a także blokuje stan przed udziałem w testach cyfrowej waluty. Poinformował o tym współzałożyciel Satoshi Action Fund, Dennis Porter, komentując sprawę jednym słowem: “Wygrywamy”.


W drugim czytaniu urzędnicy podjęli decyzję jednogłośnie. 118 osób zagłosowało za, 0 przeciw (przy dwóch nieobecnych). Projekt ustawy zakazuje sądownictwu państwowemu lub jakiejkolwiek agencji przyjmowania dolarów cyfrowych emitowanych przez Fed. Nakłada również zakaz udziału w jakichkolwiek próbach pilotażowych CBDC.

Departament Skarbu USA twierdzi, że światowi liderzy są pozytywnie nastawieni do kwestii cyfrowej waluty. Chiny już rozpoczęły pilotaż e-CNY, a UE jest bliska zakończenia dwuletniego eksperymentu z cyfrowym euro.

Floryda przeciwna CBDC

Jednak amerykańscy ustawodawcy są coraz bardziej przeciwni emisji CBDC. 2 maja senat Florydy przegłosował zakaz używania cyfrowej waluty. Za odrzuceniem CBDC jako środka płatniczego opowiedziało się 116 osób przy sprzeciwie 1.  Gubernator Florydy Ron DeSantis wprowadził projekt ustawy nazwany “Government of Laws, Not Politics”, aby zakazać płatności CBDC w swoim stanie. Według polityka plany władz są sprzeczne z interesami sektora technologii i społeczeństwa.

Około miesiąc temu Ron DeSantis powiedział, że cyfrowy dolar Rezerwy Federalnej zagraża wolności finansowej Stanów Zjednoczonych. Dodał, że rząd może wykorzystać CBDC do kontroli finansów amerykanów. Co więcej, według niego rozwój cyfrowej waluty może pozwolić rządowi na ingerencję w transakcje obywateli, a nawet ich blokowanie.

Potencjalny kandydat na prezydenta USA w 2024 roku Robert F. Kennedy ma takie samo stanowisko jak DeSantis. Sprzeciwia się on potencjalnej integracji cyfrowego dolara opracowanego przez Fed i temu, co mogłoby to oznaczać dla amerykańskich finansów. Zarówno Ron, jak i Robert odnoszą się do CBDC FedNow, którego premiera ma nastąpić latem tego roku.

cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.