Pilotaż cyfrowego juana pochłonął już ponad 1 mld CNY | Wiadomości | CrypS.

Pilotaż cyfrowego juana pochłonął już ponad 1 mld CNY

Mariusz Przepiórka
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

W ciągu ostatnich kilku miesięcy cyfrowy juan (DCEP) był intensywnie promowany, ale niewiele z największych organizacji i podmiotów ujawniało istotne dane na temat postępów ich programów pilotażowych. Wiele samorządów regionalnych i miejskich w całych Chinach poświęca tym programom ogromną ilość czasu i środków, dlatego od dłuższego czasu oczekuje się konkretnych rezultatów.

Pierwsze oficjalne informacje pojawiły się w tym tygodniu. Fan YiFei, wiceprezes People’s Bank of China, powiedział, że w ciągu ostatniego roku przy użyciu cyfrowego juana przetworzono 3,13 mln transakcji. Przemawiając na konferencji Sibos, Fen ujawnił, że programy pilotażowe w całych Chinach odnotowały „pozytywny postęp”. Dodał też, że pod koniec sierpnia bieżącego roku walutę wykorzystano ponad 6700 razy.

Szeroki zakres programów pilotażowych pokazuje ogromne zaangażowanie Chin w jak najszybsze wprowadzenie cyfrowego juana. Zdaniem Fana, People’s Bank of China widzi w cyfrowym juanie ważną infrastrukturę finansową w przyszłości. Przyszłość, w której cyfrowy juan jest podstawowym środkiem płatniczym, wymaga bardziej nowoczesnych metod płatności. Podczas konferencji Fan wyjaśnił, że walutę testuje się w różnych metodach płatności: za pomocą kodów kreskowych, rozpoznawania twarzy oraz transakcji typu „tap-and-go”. Ujawniono również, że w ramach programów pilotażowych powstało ponad 113 300 osobistych portfeli cyfrowych.

DCEP obsługuje głównie małe transakcje

Rzeczywista liczba osobistych portfeli może być jednak nieco niższa niż 113 300, ponieważ Fan ujawnił, że cyfrowy juan został wykorzystany do nagrodzenia około 5000 pracowników służby zdrowia zaangażowanych w leczenie COVID-19. Informacje ujawnione podczas konferencji bankowej i finansowej Sibos dały wgląd w to, jak może funkcjonować nadchodzący DCEP. Fen wskazał, że wartość transakcji przeprowadzonych cyfrowym juanem wyniosła już ponad 1,1 mld CNY. Według statystyk, każdy cyfrowy portfel zaangażowany w proces testowania wydał średnio około 350 juanów na transakcję (ok. 52 USD). Jeśli rzeczywiste wykorzystanie testowanej waluty będzie przypominało wyniki osiągnięte w pilotażu, można spodziewać się, że DCEP będzie wykorzystywany do drobnych transakcji.

chiny traktują btc jako cyfrowy towarreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.