Kardashian, Mayweather i Pierce pozwani o promocję Ethereum Max | Wiadomości | CrypS.

Kardashian, Mayweather i Pierce pozwani o promocję Ethereum Max

Anna Sutowicz
Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Paul Pierce

Kim Kardashian, Floyd Mayweather i Paul Pierce stoją w obliczu pozwu zbiorowego. Celebrytom zarzuca się wprowadzenie konsumentów w błąd. Chodzi o projekt nazwany Ethereum Max.

Ryan Huegerich, mieszkaniec Nowego Jorku wraz z innymi powodami złożył pozew zbiorowy oskarżając celebrytkę Kim Kardashian, ex gwiazdora NBA Paula Pierce’a oraz boksera Floyda Mayweather’a o promowanie podróbki Ethereum o nazwie Ethereum Max (EMAX)Huegerich chce być głównym powodem w pozwie zbiorowym i twierdzi, że:

Oskarżeni zachwalali perspektywy firmy i zdolność inwestorów do osiągania znacznych zysków.

Kim Kardashian zaczęła promować projekt nazwany Ethereum Max w czerwcu ubiegłego roku. Celebrytka zapytała na Instagramie  swoich fanów, „czy są w krypto” i tłumaczyła, dlaczego wejście w Ethereum Max jest dobrym pomysłem.

 

promocja ethereum max na ig

 

Pokrzywdzeni twierdzą, że Kardashian i inni celebryci zmówili się, aby sztucznie podnieść ceny EMAX i sprzedać część aktywów z zyskiem.

Sukces strategii

Strategia pozwanych okazała się sukcesem. Według Charlesa Randella, przewodniczącego brytyjskiego nadzoru finansowego (Financial Conduct Authority), zdjęcie Kim Kardashian w koszulce z logiem Ethereum Max, które dotarło do 250 mln osób obserwujących jej konto na Instagramie, mogło być promocją finansową z największym pojedynczym zasięgiem w historii. Wprowadzające w błąd promocje i rekomendacje celebrytów mogły sztucznie zwiększyć zainteresowanie tokenami EMAX i ich cenę w odpowiednim okresie. W ten sposób sprawiając, że inwestorzy kupowali je po zawyżonych cenach.

Ethereum Max to scam?

EMAX to najszybciej rozwijający się altcoin na rynku. Projekt przywłaszczył sobie tradycyjne logo Ethereum, by wybić się na jego popularności. EMAX jest właściwie tokenem ERC-20, który nie ma żadnego realnego zastosowania, w podobny sposób jak inne shitcoiny (np. SafeMoon).

Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Paul Pierce
reklama
reklama