Kardashian, Mayweather i Pierce pozwani o promocję Ethereum Max | Wiadomości | CrypS.

Kardashian, Mayweather i Pierce pozwani o promocję Ethereum Max

Anna Sutowicz
Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Paul Pierce

Kim Kardashian, Floyd Mayweather i Paul Pierce stoją w obliczu pozwu zbiorowego. Celebrytom zarzuca się wprowadzenie konsumentów w błąd. Chodzi o projekt nazwany Ethereum Max.

Ryan Huegerich, mieszkaniec Nowego Jorku wraz z innymi powodami złożył pozew zbiorowy oskarżając celebrytkę Kim Kardashian, ex gwiazdora NBA Paula Pierce’a oraz boksera Floyda Mayweather’a o promowanie podróbki Ethereum o nazwie Ethereum Max (EMAX)Huegerich chce być głównym powodem w pozwie zbiorowym i twierdzi, że:

Oskarżeni zachwalali perspektywy firmy i zdolność inwestorów do osiągania znacznych zysków.

Kim Kardashian zaczęła promować projekt nazwany Ethereum Max w czerwcu ubiegłego roku. Celebrytka zapytała na Instagramie  swoich fanów, „czy są w krypto” i tłumaczyła, dlaczego wejście w Ethereum Max jest dobrym pomysłem.

 

promocja ethereum max na ig

 

Pokrzywdzeni twierdzą, że Kardashian i inni celebryci zmówili się, aby sztucznie podnieść ceny EMAX i sprzedać część aktywów z zyskiem.

Sukces strategii

Strategia pozwanych okazała się sukcesem. Według Charlesa Randella, przewodniczącego brytyjskiego nadzoru finansowego (Financial Conduct Authority), zdjęcie Kim Kardashian w koszulce z logiem Ethereum Max, które dotarło do 250 mln osób obserwujących jej konto na Instagramie, mogło być promocją finansową z największym pojedynczym zasięgiem w historii. Wprowadzające w błąd promocje i rekomendacje celebrytów mogły sztucznie zwiększyć zainteresowanie tokenami EMAX i ich cenę w odpowiednim okresie. W ten sposób sprawiając, że inwestorzy kupowali je po zawyżonych cenach.

Ethereum Max to scam?

EMAX to najszybciej rozwijający się altcoin na rynku. Projekt przywłaszczył sobie tradycyjne logo Ethereum, by wybić się na jego popularności. EMAX jest właściwie tokenem ERC-20, który nie ma żadnego realnego zastosowania, w podobny sposób jak inne shitcoiny (np. SafeMoon).

Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Paul Piercereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.