JPMorgan: Upadek FTX pomoże branży krypto się odbudować | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan: Upadek FTX pomoże branży krypto się odbudować

Redakcja
ftx sam bankman fried ftt token

Eksperci banku inwestycyjnego JPMorgan uważają, że obecny scenariusz rynkowy spowodowany bankructwem giełdy FTX ostatecznie będzie miał pozytywny wpływ na branżę kryptowalut.


Ostatnie wydarzenia w sektorze kryptowalut po raz kolejny pokazały wysoką zmienność rynku cyfrowych aktywów. Podczas gdy wielu inwestorów na całym świecie wpada w panikę, JPMorgan patrzy na obecne wydarzenia rynkowe w innym świetle i widzi w nich pozytywny katalizator.

Eksperci banku stwierdzili, że kryzys FTX przyniesie korzyści branży i pomoże jej zrobić kilka kroków do przodu. Nagły upadek jednej z największych firm kryptowalutowych skłoni regulatorów do przyspieszenia procesu tworzenia przepisów, aby skutecznie monitorować sektor. A wdrożenie kompleksowych ram regulacyjnych będzie sprzyjać instytucjonalnej akceptacji kryptowalut.

Centralizacja vs decentralizacja

Według analityków JPMorgan, wadliwe regulacje branży doprowadziły do tego, że większość porażek przypisuje się raczej scentralizowanym firmom niż zdecentralizowanym instytucjom. Wzmacnia to pogląd, że sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) jest bardziej odporny na wystąpienie nagłych wstrząsów.

Wcześniej analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan ostrzegli społeczność, że spadek głównych kryptowalut jeszcze się nie skończył, a kryzys związany z bankructwem giełdy FTX może doprowadzić do „kaskadowych likwidacji”.

Wielu ekspertów sektora kryptowalutowego poparło pogląd, że spadek rynku będzie trwał przez jakiś czas, porównując go do kryzysu finansowego z 2008 roku.

Zespół JPMorgan uważa jednak, że wpływ na ogólną kapitalizację rynku kryptowalut będzie tym razem prawdopodobnie mniejszy, ponieważ epizod TerraUSD spowodował już wycofanie się z podejmowania ryzyka i bardziej ostrożne podejście do inwestowania w wątpliwe projekty.

ftx sam bankman fried ftt tokenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.