FTX Group złożyła wniosek o upadłość. Sam Bankman-Fried składa rezygnację | Wiadomości | CrypS.

FTX Group złożyła wniosek o upadłość. Sam Bankman-Fried składa rezygnację

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance ft

FTX Group złożyła wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Z kolei Sam Bankman-Fried ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu.


John Ray III został mianowany nowym dyrektorem generalnym. Oprócz FTX Trading Ltd. FTX Group obejmuje około 130 powiązanych podmiotów prawnych, w tym Alameda Research.

Według informacji prasowej, wniosek nie obejmuje LedgerX LLC, FTX Digital Markets Ltd, FTX Australia Pty Ltd i FTX Express Pay Ltd. Nowy CEO stwierdził:

Złożenie wniosku Chapter 11 jest właściwe, aby dać FTX Group możliwość oceny jej sytuacji i opracowania procedury mającej na celu maksymalizację odzysk.

Dodał, że FTX Group “posiada cenne aktywa, które mogą być skutecznie zarządzane jedynie poprzez zorganizowany proces współpracy”.

Chcę zapewnić każdego pracownika, klienta, pożyczkodawcę, kontrahenta, akcjonariusza, inwestora, organ rządowy i innych interesariuszy, że przeprowadzimy to zadanie ze starannością, dokładnością i przejrzystością.

Według złożonego przez Alameda Research wniosku, ma ona ponad 100 tys. wierzycieli. Aktywa i zobowiązania firmy wyceniane są na 10-50 mld USD.

alameda research zobowiązania

SBF wyraża żal i nadzieję

Bankman-Fried wyraził żal i nadzieję, że podjęta decyzja była najlepsza dla klientów.

9 listopada majątek byłego szefa FTX spadł o 94% z 15,6 mld dolarów do 992 mln dolarów, a teraz do zera.

Bitcoin zareagował na tę wiadomość spadkiem. W ciągu ostatnich 24 godzin aktywo spadło o 3,2% (CoinGecko). Chwilowo znalazło się nawet poniżej 16 300 USD, a obecnie notowane jest w okolicach 16 800 dolarów.

Czy będzie wyciek danych?

11 listopada analityk FatMan zasugerował, że w przypadku bankructwa FTX “istnieje duże prawdopodobieństwo”, że ujawnione zostaną szczegółowe informacje o użytkownikach i ich transakcjach. Na przykład platforma kryptolendingowa Celsius Network, która złożyła wniosek o niewypłacalność, opublikowała 14 000 stron danych zawierających pełne informacje o wszystkich transakcjach klientów, w tym depozytach, wypłatach i likwidacjach.

binance ftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.