JPMorgan rozpoczął obsługę giełd Coinbase i Gemini | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan rozpoczął obsługę giełd Coinbase i Gemini

Mariusz Przepiórka
bank j.p.morga rozpoczął obsługę giełd kryptowalut coinbase i gemini

Bank JPMorgan rozpoczął świadczenie usług bankowych giełdom kryptowalutowym Coinbase i Gemini. To pierwszy przypadek, gdy ten sceptyczny wobec bitcoina bank obsługuje branżę kryptowalutową. Wall Street Journal informuje jednak, że JPMorgan będzie jedynie prowadził obsługę transakcji w walutach fiducjarnych.

Firmy sektora kryptowalutowego od dłuższego czasu mają spore trudności z nawiązaniem biznesowych relacji z bankami. W tym kontekście decyzja JPMorgan o współpracy z dwoma giełdami kryptowalutowymi spotkała się z bardzo pozytywną reakcją branży krypto. Wcześniej Jamie Dimon, CEO JPMorgan, był jednym z najbardziej zawziętych krytyków bitcoina. Teraz jednak zmiana stanowiska banku może otworzyć szansę na współpracę dla innych firm kryptowalutowych.

Moment nawiązania współpracy też jest dość interesujący, gdyż doszło do tego chwilę po halvingu bitcoina. Czy to oznacza zmianę nastawienia JPMorgan do tej kryptowaluty i całej branży? Trudno powiedzieć. Na pewno warto zauważyć, że Coinbase i Gemini to dwie najbardziej uregulowane giełdy funkcjonujące w Stanach Zjednoczonych. Obie należą do wąskiej grupy spółek kryptowalutowych, które uzyskały certyfikat BitLicense wystawiany przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork.

Obie giełdy są również podmiotami zarejestrowanymi jako dostawcy usług finansowych w FinCEN. Na świecie funkcjonują setki giełd kryptowalutowych, ale tylko nieliczne są w stanie spełnić rygorystyczne warunki uzyskania tych licencji. Wydaje się więc wątpliwe, by bank taki jak JPMorgan otworzył się dla giełd, które nie spełniają tych kryteriów.

bank j.p.morga rozpoczął obsługę giełd kryptowalut coinbase i geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.