Inflacja w USA spada. Spore szanse na obniżkę stóp proc. we wrześniu | Wiadomości | CrypS.

Inflacja w USA spada. Spore szanse na obniżkę stóp proc. we wrześniu

inflacja

Spadek inflacji PCE do 2,6% w USA może wskazywać na obniżkę stóp procentowych przez amerykański bank centralny we wrześniu br. Traderzy kryptowalut zareagowali pozytywnie na te wiadomości.


  • Inflacja PCE w USA spadła do 2,6%, co może sugerować obniżkę stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną (Fed),
  • Traderzy kryptowalut widzą potencjalne korzyści ze spadku inflacji, co może wpłynąć na wzrost wartości bitcoina i altcoinów.

Inflacja PCE i oczekiwania rynkowe

Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych ogłosiło, że inflacja PCE (Personal Consumption Expenditures) spadła do 2,6% z wcześniejszego poziomu 2,7%. Roczna inflacja bazowa PCE również zmniejszyła się do 2,6% z 2,8%. 

Dane te sugerują, iż presja inflacyjna w USA słabnie, co może prowadzić do obniżki stóp procentowych przez Fed już we wrześniu br.

Mary Daly z Fed podkreśliła, że spadek inflacji PCE to dobra wiadomość, ale ostrzegła, iż bank centralny USA nie zakończył jeszcze swojej polityki.

Prognozy gigantów z Wall Street, takich jak JPMorgan, Goldman Sachs i Morgan Stanley, są zgodne co do tego, że inflacja będzie się uspokajać, a obniżki stóp procentowych rozpoczną się we wrześniu.

Narzędzie CME FedWatch wskazuje na prawdopodobieństwo obniżki stóp o 25 punktów bazowych.

Reakcja rynku kryptowalut na spadek inflacji

Wiadomości o spadku inflacji PCE wywołały pozytywne nastroje na rynku kryptowalut.

Bitcoin i altcoiny, takie jak ether, solana, czy XRP, doświadczyły wyprzedaży związanej z wygaśnięciem opcji, ale dane dotyczące inflacji PCE i czwartkowa debata prezydencka między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem mogły przyczynić się do wzrostu optymizmu wśród traderów.

Rekt Capital zauważył, że zamknięcie bitcoina poniżej szczytu formacji flagi byka może prowadzić do dalszej konsolidacji. Mimo to, analityk Michael van de Poppe prognozuje, iż BTC będzie kontynuował konsolidację w najbliższych dniach, a altcoiny mogą przynieść wyższe zwroty niż bitcoin, choć nie ma jeszcze wyraźnych sygnałów rozpoczęcia sezonu alternatywnych wirtualnych walut. 

Dane dotyczące opcji i ich wpływ na rynek

Dane z Deribit wskazują na rosnące zainteresowanie otwartymi opcjami kupna bitcoina, co może sugerować potencjalne ożywienie na rynku kryptowalut.

Pomimo dużych wahań, zmienność implikowana BTC pozostaje stabilna poniżej 50% dla każdego głównego terminu. CoinGlass również zauważa wzrost zainteresowania otwartymi opcjami.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) spadł z poziomu 106,12 przed ogłoszeniem danych PCE do 105,85. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA również zmniejszyła się do 4,263% po ogłoszeniu spadku inflacji PCE. Te zmiany mogą wpłynąć na dalsze decyzje inwestorów i dynamikę rynku.

inflacjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.